E-Ticaret

Sanal Pos Hizmeti Veren Firmalar

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

13 Kasım 2019 15:37:16
0Yorum
219Okunma

Sanal Pos Hizmeti Veren Firmalar aslında BDDK (Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu) onaylı banka harici ödeme sistemleri ve bankaların kendilerinin yürütebileceği bir hizmettir. Sanal Pos Hizmeti Veren Firmalar genelde pazaryeri platformları tarafından tercih edilmekte olup genel e-ticaret kullanıcıları sanal pos tercihini bankadan yana kullanıyorlar.

Sanal Pos Nedir dediğimizde kelime anlamı itibarı ile POS “Point of Sale” Satış Noktasından gelen, Dial Up, ADSL ve GPRS üzerinden noktadan noktaya banka sistemleri ile güvenli bir iletişimi kurarak kredi kartı ile tüketicinin alışveriş yapabilmesini sağlayan elektronik cihazlardır. E-Ticaret banka işlemleri ise bu çeşit iletişim cihazlarına ayrıca ihtiyaç duymadan aslında internet bağlantısı sayesinde kendisi de bir iletişim cihazı haline gelen bilgisayar, tablet ve akıllı telefonlarla da sanal poslu e-ticaret alışverişi yapılabilir. Cihaz üzerinden yapılan Pos işlemlerinde banka genel müdürlüğü onayı ile sistem ödemesi alınabilir ve cihaz üzerinden olsun sanal Pos olsun bilgiler telefonda ya da görsel olarak paylaşılmadığı sürece Pos üzerinden yapılan alışverişler banka güvencesindedir. Pos ya da Sanal Pos Hizmeti Veren Firmalar ve bankalar Pos verecekleri işletmelerin yasallığını teyit etmek zorundadır.

Bireysel Sanal Pos

Bireysel Sanal Pos direkt sizin banka ile Sanal Pos Hizmeti Veren Firmalar aracılığına ihtiyaç duymadan yapabileceğiniz bir işlemdir. Bankalar üzerinden resmi şirket evraklarınız ile başvurup eğer KKB (Kredi Kayıt Bürosu) bilgileriniz yeterli kriterlerde ise onaylanan bir ödeme sistemi tanımlamasıdır.

Sanal Pos Entegrasyonu

Sanal Pos Entegrasyonu e-ticaret yazılımı ile banka sanal Pos sisteminin beraber çalışmasını ve sitenizden ödeme alabilmenizi sağlar. Açık kaynak, güvenliksiz ve bazı standart yeterliliklerin altında bir e-ticaret siteniz var ise banka sanal Pos entegrasyonu yapmayı reddedebilir.

Ücretsiz Sanal Pos bazı bankaların Kobileri (Küçük ve Orta Büyüklükte İşletmeleri) ilk yıl kullanımına teşvik amaçlı olarak uyguladığı bir kampanyadır. Sanal pos işlemleri üzerinden yıllık aidat ve komisyon normal şartlarda alınmaktadır.

Sanal Pos Güvenlik

Sanal Pos Güvenlik konusunda oldukça gelişmiş bir sistemdir ancak internet dolandırıcılıklarının büyük bölümü sizin kimlik bilgilerinizi açık kaynaklardan paylaşmanızdan ötürü gerçekleşir. Sanal Pos Hizmeti Veren Firmalar olsun bankalar olsun bu konuda sigortalıdırlar.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

PayPal, Tesla Motors ve SpaceX'in kurucusu mucit ve girişimci Elon Musk'ın güzel bir sözü, “Paypal’dan yola çıkarak şöyle düşündüm, ‘İnsan geleceğini en çok etkileyen başka hangi problemlere çözüm getirebilirim’ ve olaya asla ‘Nasıl daha iyi para kazanabilirim’ perspektifinden bakmadım.”

Sanal Pos Hizmeti Veren Firmalar içerisinde Paypal dünya devi kadar olmasa da ülkemizde de en dikkat çeken firmalardan biri İyzico denebilir.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

E-Ticaret Paketlerini İncele

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER