E-Ticaret

Sektörel E-Ticaret Programı

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

26 Şubat 2019 09:25:54
0Yorum
314Okunma

Sektörel E-Ticaret Programı olarak düşünüldüğünde her sektöre ayrı özel bir yazılım düşünülmemeli. Aslında sektörel e-ticaret programı dediğimiz hazır e-ticaret yazılımının modüler, tasarımsal ve çok az yazılımsal olarak değişiklikler yapılarak kullanıldığı ticari alanın ihtiyaçlarına uygun hale getirilmesi.

Ücretsiz E-Ticaret Scripti dediğimiz ise aslında program ve şablon bütünlerinin yazılımsal sonucu. Bunun ücretsiz temini ise şu şekilde mümkün. Sektörel e-ticaret programı bazında ayrımlar ya da tasarımlar farklılıkları çok barındırmayan, açık kaynak kodlu güvenilir olmayan yazılımlar. Şunu unutmayalım e-ticaret te en önemli unsur olan güveni temin etmek istiyorsanız profesyonel ve güvenli bir ortamda internet alışveriş hizmeti sunmalısınız.

Profesyonel E-ticaret Demo

Profesyonel e-ticaret demo nun kullanım alanının özelliklerine uygun bir sektörel e-ticaret programı nın örneğidir. Mesela hediyelik eşya satıyorsunuz buna uygun bir e-ticaret yazılımının örneğini incelemek istediğinizde karşınıza çıkan program.

E-Ticaret Paneli

E-Ticaret Paneli e-ticaret sitesini yöneten kişinin kullanacağı paneldir. Stok bilgilerine istinaden güncel ürünlerin yüklenmesi ve promosyon etkinlikleri benzeri bir çok şeyin arka tarafta hazırlandığı paneldir. Profesyonel bir şekilde sektörel e-ticaret programı yapan yazılım firmalarının sitelerinde demo adında örneklerini görebileceğiniz yönetim panelleri vardır. Bu panellerde en çok ön plana çıkan özellikler ise kulanım kolaylığı, geliştirilebilirlik ve çözüm üretebilme potansiyelidir.

E-ticaret le ilgilenen girişimcilerin en büyük yanılgısı, e-ticaret yazılımı yapan firmaların arka planda kendi ürün grupları ve sitelerinin yönetimini yapacaklarını düşünmeleri.

Bu şekilde bir hizmeti ya bir temel kodlama bilen bir web tasarımcı ile yada bu şekilde profesyonel destek veren bir firma ile yapabilirsiniz. Bir kişinin istihdam edilmesi için az ama profesyonellik gerektiren bir iş. Bu şekilde tam olmasa da yönlendirmeler yada eğitimsel olarak destek veren çok az e-ticaret yazlımı yapan firma var.

E-Ticaret Modülü

E-Ticaret Modülü aslında yazılım firmalarına göre farklılık gösteren göreceli bir durum. Bazı firmaların standart sunduğu hizmetleri kimi firmalar ücret talep ederek modüllendirebiliyor. Bu nedenle e-ticaret modüllerinde dikkat etmeniz gereken sizin çalıştığınız alana uygun sektörel e-ticaret programı ndan hareketle yazılım almanız.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Udemy’nin 30 milyondan fazla öğrenciye, 50'den fazla dilde 100.000 kurs veren ve 42.000 eğitmenin bulunduğu dünyanın en gelişmiş online eğitim platformlarından biri. Kurucusu Eren Bali 1984 Malatya doğumlu, ODTÜ’den Bilgisayar Mühendisliği ve Matematik bölümü olmak üzere çift ana dal ile mezun. 9 yıl önce kurulan Udemy’nin 500 e yakın çalışanı var ve Forbes tarafından 800 Milyon Dolar a yakın piyasa değeri biçiliyor. Eren Bali 2008’den bu yana ABD’deki Silikon Vadisi’nde yaşıyor.

Eren Bali bir söyleşide şöle anlatıyor,“Yaptığınız işi bıraktığınızda, içinizde bir rahatlama hissi oluşur. İçten içe doğru fikir olmadığını bilirsiniz ama Udemy’de böyle olmadı. Her şeyi yarıda bırakmak çok kötü hissettirdi, bu fikir dünyada olmalı ve biz beceremedik diye düşündüm hep.”

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER