E-Ticaret

Sektörel E-Ticaret Yazılımı

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

12 Şubat 2019 10:54:46
0Yorum
427Okunma

Sektörel E-Ticaret Yazılımı denilen aslında bazı önde gelen ticari sektörlerin etkili ve alışılmış e-ticaret modelleri üzerinden hareket ederek başarıya ulaştığı bir uzmanlık alanı.

Hazır E-Ticaret Sitesi nin anlamı aslında her anlamda tamamlanmış ve e-ticaret sitesi sahibi ile hedef kitlesi olan tüketicisini bir araya getiren internet sitesi. Bu çeşit hazırlanmış sektörel e-ticaret yazılımı modelleri tüketici geri bildirimleri ile zamanla ortaya çıkan başarılı örneklerden hareket ederek, sonuç odaklı hızlı ve pratik bir şekilde hazırlanmıştır.

Pro Ticaret Destek

Ülkemizde sektörel e-ticaret yazılımı yapan sınırlı sayıda firma var ve uzmanlık derecesinde hizmet veriliyor. Bu profesyonel destek son dönemde pro ticaret destek olarak da adlandırılıyor. Bu hizmetin arkasında devamlılık öğesinden hareketle müşteri memnuniyeti ön planda tutulur ise başarı kaçınılmaz. Çok sayıda müşteriye dağınık bir hizmet vermektense göreceli olarak daha az müşteriye daha çok zaman ayırmak ve değerli hissetirmek işin ve yazılım şirketinin de başarısı anlamına gelir.

Ücretsiz E-Ticaret

Sektörel e-ticaret yazılımı dendiğinde profesyonel bir destek almaktansa, ücretsiz olması adına açık kaynak kodlu yazılımlar üzerinden oldukça acemi işler yapılmakta. Bu iş için minimum bir ay istihdam edeceğiniz bir yazılımcı ve tasarımcı yerine rahatça profesyonel bir hizmet satın alabilirsiniz. Kira sözleşmeli, destek yada güncelleme adı altında senelik ücret talepleri çoğu e-ticaret yazılım firmasında yaygın olmasına rağmen bu hizmeti standartlar dahilinde veren firmalar son dönemde haklı tercih sebebi. Ama tüm bu olumsuzluklara rağmen profesyonel anlamda sektörel e-ticaret yazılımı istiyor iseniz ücretsiz e-ticaret yazılımlarını tercih etmeyin yada çoğu kişi gibi önce tecrübe edip, kendi adımıza asla geri alamayacağımız en değerli şeyimizi, zamanınızı heba edin.

Unutmayalım ki ücret ödediğiniz bir şeye verdiğiniz değer, ücretsizden çok öndedir.

E-Ticaret Paneli

E-Ticaret panel yönetimi beklide en son düşünülen ama en çok uzmanlık ve iş gücü gerektiren bölüm. Panel yönetiminde interaktif olup, güncellemeler anlık yapılır ve stok-cari yönetimi doğru yapılır, muhasebe yönetimi ile uyumlu hareket edilir ise sektörel e-ticaret yazılımı nın başarısızlığı söz konusu olamaz.

Düşünün ülkemizde e-ticaret in erken dönemlerinde sektörel e-ticaret yazılımı denildiğinde ön plana çıkacak sektörün çiçek, kitap ve müzik satışı olabileceği hiç aklınıza gelir miydi acaba.

E-Ticaretin Geleceği Üzerine

E-Ticaretin Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Hayat, genel çoğunluk adına tecrübelerden beslenen öngörülerin sonuçları olan genel bakış açısıdır. Yavuz Sultan Selim Han tarihe geçen meşhur Mısır seferinde pramitleri görüp içerisine girmiş ve aşırı çöl sıcağında içerisi oldukça serin olan pramitlerin tahıl ambarı olarak kullanılmasını emretmiştir.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER