Hosting

Seo Hosting Nedir?

15 Nisan 2015 16:31:25
0Yorum
3455Okunma

Seo Hosting Nedir? Seo Hosting diğer hostin türlerinden çok farklıdır.

Hosting hizmeti web sitelerinin internet üzerinde barındırılmasını sağlayan ve 7/24 erişime açık olmasını sağlayan hizmetlerdir. Hosting hizmetinin birçok türü vardır. SEO Hosting denilen barındırma hizmeti de bunlardan biridir.

SEO hostingler normal hostinglerden farklı olarak web sitelerini C Class IP adresleri üzerinde barındırırlar. Normal hostinglerde birden fazla web sitesi bulunuyorsa sitelerin arası birbirine vereceğiz linkler herhangi bir değeri olmaz. Çünkü aynı IP adresleri üzerindeki web siteleri arama motorları tarafından farkedilmektedir. SEO Hostingde ise her bir web siteniz farklı bir IP adresi üzerinde tutularak web sitelerinizin birbirlerine backlink vermesini sağlayabilirsiniz.

SEO çalışmalarında çokça kullan SEO hostingler sayesinde farklı sitelerden backlink almak için uğraşmanıza ve onlara herhangi bir ödeme yapmanıza gerek kalmıyor. Genellik SEO uzman ve firmaları tarafından kullanılan ve bilinen bu hosting türü çok az firmada satışa sunulmaktadır. IP adreslerinde a, b, c, d, e olmak üzere beş sınıf (class) bulunmaktadır. A class IP ler tüm sınıflar arasında en kaliteli olan sınıftır. Bu sebeple zor bulunmakta ve fiyatları çok daha yüksek olmaktadır. B class IP yine aynı özelliklere sahiptir. Bu sebeple SEO hostingler için en uygun sınıf C sınıfı IP lerdir. Yüksek bir çoğunluk bu sınıf üzerinden hizmet almaktadır.

SEO hostinglerin SEO ya çok büyük katkısı vardır. Yukarıda bahsettiğimiz backlink faydasının dışında ise aynı IP de tek bir site bulunacağı için sizinle aynı IP yi kullanan illegal siteler tarafından zarara uğramamış olursunuz. 

Artık web sitesi yaptırmak ve yayınlanıyor olması web sitesi sahibi için yeterli değildir. Özellikle google arama motorunda birinci sayfada olmak taleplerimiz arasındadır.

Bu yüzden seo hosting in önemi günden güne artmaktadır. Türkiye’ de fazla bilinmemekle beraber yurt dışında bu alanda seo hosting firmaları fazlasıyla bulunmaktadır.

Bu içerik 10.08.2017 tarihinde güncellenmiştir.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER