Hosting

SEO Hosting Nedir?

15 Şubat 2017 17:33:00
0Yorum
3896Okunma

İnternet dünyasında belli bir sektörde edinebilmek ve sabitlenebilmek için kullanılan hosting türüdür. Normal hosting alındığında internet siteniz diğer müşterilerin siteleri ile ortak ip üzerinde yayınlanır.

Hosting; barındırma hizmeti anlamına geldiğini daha önceki Barındırma Hizmeti Nedir, Alırken Nelere Dikkat Etmeli? yazımızda bahsettiğimiz gibi web sitelerinin 7/24 ulaşılabilir olmasını sağlamak için sürekli elektrik ve internete bağlı olan sunucular üzerindeki alanlardır.

SEO Hosting Nedir?

İnternet dünyasında belli bir sektörde edinebilmek ve sabitlenebilmek için kullanılan hosting türüdür. Normal hosting alındığında internet siteniz diğer müşterilerin siteleri ile ortak ip üzerinde yayınlanır. Yani ortak kullanılan ip adreslerinde birden fazla siteniz bulunuyorsa sitelerinizden birbirine vereceğiniz backlinkler işe yaramayacaktır. SEO Hosting’de ise internet sitenize özel C-Class ip tanımlanarak web siteniz yayınlanır. Böylece siteleriniz arasında vereceğiniz backlinklerden büyük fayda sağlayabilirsiniz. Normal hostinglerde verdiğiniz backlinkler sitenizin hitinin düşmesine sebep olabilmektedir. SEO Hosting bu sebeple birden fazla sitesi olan kişi veya kurumlara önerilmektedir.

Neden Tercih Edilir?

SEO Hosting lerin tercih edilmesindeki en büyük etken kesinlikle arama motorlarıdır. Adından da anlaşılacağı gibi SEO’ya etkisi oldukça fazladır. Gelişen teknoloji dünyasında web siteleri arasındaki rekabet hızla artmaktadır. Bu nedenle organik yollarla başarılı yerlere gelmek içinde çok çalışmak gerekmektedir. Üst sıralara çıkabilmek için doğru SEO teknikleri uygulanmalıdır. Çoğu SEO uzmanının da işine çok yaradığı için SEO Hostingleri tercih ettikleri görülüyor.

A ve B Class IP özelliği bulunan SEO Hostingler de vardır. Ancak bu tip SEO Hostinglerin fiyatı oldukça yüksektir ve zor bulunmaktadır. Bu sebeple C-Class IP özelliğindeki SEO Hostingler en ideal sınıftadırlar.

Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

SEO Hosting alırken dikkat etmeniz noktalar vardır. Bunlardan biri sunucunun hızıdır. Fiyatı uygun diye yavaş bir SEO Hosting tercih etmemelisiniz. Çünkü yavaş web siteleri hem ziyaretçiler için kötüdür. Hem de arama motorları için. Ziyaretçiler yavaş bir web sitenizde gezinmek istemezler ve bu onlara güvensi gelir. Arama motorları da siteleri indexlerken ve üst sıralara çıkarırken sitenin hızına büyük ölçüde dikkat eder. Bu sebeplerden dolayı SEO Hosting alırken normal hostinglerde de olduğu gibi hıza dikkat edilmelidir. Diğer bir konu ise lokasyonun Türkiye olmasıdır. Bu da SEO da önemli bir kriterdir.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER