E-Ticaret

Sermayesiz E-Ticaret Nasıl Yapılır

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

10 Ekim 2019 11:51:59
0Yorum
392Okunma

Sermayesiz E-Ticaret Nasıl Yapılır denirken kast edilen aslında en az sermaye ile e-ticaret nasıl yapılırdır. Çünkü sermayesiz e-ticaret nasıl yapılır sorusunun temel yanlışını şu şekilde açıklayalım. En büyük sermayeniz zamanınızdır ve e-ticaret de kesinlikle harcarsınız.

Tamamen Sermayesiz E-Ticaret profesyonel anlamda mümkün değil ancak bazı platformlardan ikinci el ürün satışı yapılabilir. Sermayesiz e-ticaret nasıl yapılır derseniz, şahıs firması açarak, açık kaynak bir yazılım üzerinden saklama ve domain ücretlerini aşağıda tutarak stoksuz bir e-ticaret yapılabilir. Tedarikçiler ile kuracağınız kuvvetli ilişkiler sayesinde görsellerini yayınladığınız ürünlere talep geldiğinde hızlı bir tedarik zinciri yönetimi yaparak başarılı bir şekilde sermayesiz e-ticaret nasıl yapılır sorusunu yanıtlarsınız.

Stoksuz E-ticaret Nasıl Yapılır

Stoksuz E-ticaret Nasıl Yapılır konusunda en önemli unsur tedarikçilerinizdir. Tedarikçileriniz sizin ticari hassasiyetiniz ile eşgüdümlü hareket ediyorsa sermayesiz e-ticaret nasıl yapılır herkese kanıtlayabilirsiniz.

E-Ticaret Fikirleri

E-Ticaret Fikirleri üzerine ne söylenir ise geliştirilebilecek ve neredeyse sınırsız bir hareket alanına sahip olduğunuz bir alandır. En başarılı fikirlerde temelinde karmaşık gözüken fikirlerin basitleştirilmiş halidir.

Amazon.com içerisinde açılan mağazalardan o zamanların trendi olan şekilde bir kereye mahsus üyelik ücreti almak yerine, basit bir bakış açısı ile kazan kazan mantığından hareketle satışlardan komisyon alma fikri ile devasa hale gelmiş bir firmadır. Sermayesiz e-ticaret nasıl yapılır sorusuna yanıt aradığınız süreç içerisinde bile üreteceğiniz fikirler sizde saklı kaldığı takdirde bir anlam ifade etmez. Fikirlerinizi insanlığın önüne açık bir ürün haline getirerek sunmadığınız takdirde kitlesel bir başarı yakalamak güçtür.

E-Ticaret Başarısızlık Hikayeleri saymakla bitmez ama başarısızlıklardan doğan başarı hikayeleri yaratmakta mümkün. Çünkü kimse düşmeden nasıl ayağa kalkacağını öğrenemez.

En Kârlı E-Ticaret Ürünleri

En Kârlı E-Ticaret Ürünleri göreceli olarak değişmekle beraber genelinde el işçiliği gerektiren kıymete konu ürünler ya da teknolojik ürünlerdir. Sermayesiz e-ticaret nasıl yapılır noktasında stoksuz e-ticaret konusu üzerine yoğunlaşır iseniz, en kârlı ürünlerin sizin olmayan ürünler, en sağlıklı sermayenin sizin olmayan sermaye olduğunu zaman içerisinde idrak edersiniz.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Kendinizi açık denizde yalnız başınıza bir yelkenli ile fırtınanın ortasında kalırken düşünün, bu durumu kimisi hayatının en büyük talihsizliği olarak görür ve kendini kamarasına kapatır. Kimisi de kıyıya kolay ulaşmasını sağlayacak unutulmaz bir macera seyahati olduğunu düşünerek dışarı çıkar yelkenlerine yön verir. Bakış açısı hayatınızı belirler.

Nobel ve Pulitzer ödülü Amerikalı yazar Ernest Hemingway basit yazma tekniği ve sade üslubuyla 20. yüzyıl kurgu romancılığını derinden etkilemiştir. Hemingway’in unutulmaz eseri “Yaşlı Adam ve Deniz” de, yaşlı balıkçı inanılmaz mücadelelerle tuttuğu kılıç balığı ile kaybolmuş, yaralı ve bitkin bir şekilde kıyıya ulaşmaya çalışırken söylediği sözler, “Belki talihim yolunda gider. Biraz talihe ihtiyacım var. Hayır, bu kadar açılmakla talihimi kendim küstürdüm.” Yüksek sesle kendisine, “Aptallık ediyorsun.” diye mırıldandı. “Gözünü açıp ışıkları seçmeye bak sen. Daha çok talihin vardır belki, ne biliyorsun.”

Sermayesiz e-ticaret nasıl yapılır konusu da göreceli, belki para ile satın alamayacağınız tecrübelerle dolu bir başarısızlık hikayesi, belki de sizi çok hızla hayallerinizde ki hayata taşıyacak bir başarı hikayesi.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

E-Ticaret Paketlerini İncele

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER