E-Ticaret

Sıfırdan E-Ticaret Sitesi Yapımı

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

28 Ekim 2019 14:16:05
0Yorum
363Okunma

Sıfırdan E-Ticaret Sitesi Yapımı oldukça emek, zaman ve finansman gerektiren ayrıca profesyonellik isteyen karmaşık bir konudur. Bu nedenledir ki sıfırdan e-ticaret sitesi yapımı yerine genelde hazır paket e-ticaret yazılımları tercih edilir.

E-Ticaret Yapmak adına her bu konuya atılan kişinin yazılım bilmesi gerekmez. Bu konuda hazır paket çalışmaları yapan kurumsal firmaları tercih ederseniz sıfırdan e-ticaret sitesi yapımı adına zahmetli olduğu kadar maliyetli bir çalışmayı yapmak zorunda da kalmazsınız. E-Ticaretyapmak için bilinmesi gereken temel bilgisayar kullanımı ve pazarlama dolayısı ile dijital pazarlama etkinliklerine hâkim olmak.

Hazır Paket E-Ticaret Fiyatları

Hazır Paket E-Ticaret Fiyatları ile ilgili temel yazılım farklılıkları üzerinden ortalama fiyatlandırma aşağıdaki şekildedir. Sıfırdan e-ticaret sitesi yapımı ise çok değişken fiyatlama olan bir çalışmadır. Ancak iki adet kıdemli yazılımcının üç aylık maaşları üzerinden bir hesaplama yaparsanız sağlıklı bir özel yazılım en az 10.000$ üzerinden yapılır.

  • B2C Business to Consumer – (İşletmeciden Tüketiciye) Ürün Satışı. B2C E-İhracat Çoklu Dil ve Para Birimi ile Ülke Bazında E-Ticaret Sayfası. (1.000$-2.000$)
  • B2B Business to Business – (İşletmeciden İşletmeciye) Üyelik Oluşturma. Bayi ve Satış Ağı Yönetimi, Toplu Ürün Satışı. (2.000$-4.000$)
  • C2C Consumer to Consumer – (Tüketiciden Tüketiciye) Üyelerin Sayfa Oluşturması. İkinci El Ürün Satışı ve Pazaryeri Üzerinden Komisyon Geliri. (4.000$-10.000$)

E-Ticaret Sitesi Kurmak İstiyorum

E-Ticaret Sitesi Kurmak İstiyorum iradesini ortaya koyuyorsanız bu konuda en az maliyetle ve hızlı yapabileceğiniz sıfırdan e-ticaret sitesi yapımı yerine hazır paket kullanımıdır. Ancak bu konunun en önemli noktası bu çalışmayı yapacağınız yazılım firmasının yer sağlayıcı hizmet belgesinin olup olmamasıdır. Ancak kurumsal ve profesyonel firmalar bu şekilde çalışır ki BTK (Bilgi Teknolojileri Kurumu) tarafından denetlen ilebilir olsun.

Ücretsiz Alışveriş Sitesi Kurmak bu açılardan bakınca açık kaynak yazılım olması sebebi ile hem virüs atakları açısından hem de müşteri gözünde güvenilirlik açısından oldukça problemli bir alandır. Kısaca konunun uzmanı değilseniz ücretsiz e-ticaret sitesi kurmayınız.

Adım Adım E-Ticaret

Adım Adım E-Ticaret çalışması yapmak sıfırdan e-ticaret sitesi yapımı yerine en sağlıklı olandır. Önce kurumsal bir hizmet alacağınız hazır paket yazılımı ile başlayıp süreç içerisinde eksiklerinizi belirleyip ileride finansal açıdan hazır olduğunuzu hissettiğiniz noktada özel yazılım yaptırmak en akılcı yol olur.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Dünya teknoloji tarihini baştan yazan işletim sistemi Windows'un isim hikayesi oldukça garip. İlk aşamada Bill Gates isminde geliştirilen işletim sistemine verilmesi planlanır. Şirket yöneticileri, büyük bir kararlılık ile bu fikri Bill Gates'e sunduklarında Gates, “Diğer çalışanlara haksızlık olacağı.” düşüncesiyle teklifi düşünmeden reddeder. Yapılan müzakereler neticesinde “Kapılar” anlamına gelen “Gates” yerine “Pencereler” anlamına gelen 'Windows' isim olarak belirlenir. Gates'in onurlu hareketi, Microsoft'un işletim sistemini Windows ismiyle efsaneleştirir.

Microsoft Windows, kullanıcılara grafik ara birimler ve görsel iletiler üzerinden yaklaşarak; yazılımları çalıştırmak, komut vermek gibi klavyeden yazma zorunluluğunu ortadan kaldıran, Microsoft şirketinin geliştirdiği dünyada en çok kullanılan bir işletim sistemi ailesidir. İlk Windows 20 Kasım 1985 tarihinde satışa sunulmuştur. Microsoft'un ilk işletim sistemi olan MS-DOS'tan farklı olarak Windows'ta aynı anda çok sayıda yazılımla çalışmak mümkündür.

Başta Microsoft olmak üzere birçok firmanın kurucusu ve yaptıkları ile yaşarken tarihe geçen dünyanın en zengin Amerikalı girişimcisi Bill Gates’in sıfırdan e-ticaret sitesi yapımı düşünenlere yol göstereceğini düşündüğüm güzel bir sözü, “Eğer iyi bir şey yapamıyorsanız, onun iyi görünmesini sağlayın.”

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

E-Ticaret Paketlerini İncele

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER