E-Ticaret

Stoksuz E-Ticaret Nasıl Yapılır

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

09 Ekim 2019 16:15:00
0Yorum
474Okunma

Stoksuz E-Ticaret Nasıl Yapılır sorusuna verilebilecek ilk yanıt tedarik zinciri yönetimine hakimisiniz. Stoksuz e-ticaret nasıl yapılır konusunda öncelikle tedarikçi ilişkilerinizin çok kuvvetli olması gerekli.

Stoksuz E-Ticaret Nedir dediğimizde Dropshipping diye adlandırılan çalışmadır. E-Ticaret alanında sıklıkla kullanılmaktadır. Kuvvetli tedarikçi ilişkileri gerektirir ki çünkü ürünün sitenizde talebi oluştuktan çok kısa zaman zarfı içerisinde e-ticaret tüketicisine ulaşması sağlanmalı. Eğer stoksuz e-ticaret nasıl yapılır sorusu üzerinden Google’da arama yapacak olursanız aslında yüzeysel bilgilerle karşılaşırsınız. Ancak bu işi yürütenlerin eski depo bölge müdürleri gibi kimseler olması sizi şaşırtmasın. İlişki ağı çok kuvvetli bu kimseler günümüzün şartlarına uyum sağlayarak görselini aldığı ürünleri sitelerine ekleyerek stoksuz e-ticaret nasıl yapılır göstermektedirler. Trendyol.com farklı marka ürünlerinin e-ticaret alanında ki en başarılı satıcısı. Aslında bir nevi stoksuz e-ticaret nasıl yapılır mantığını en sağlıklı kavramanızı sağlayabilecek platform.

Stoksuz E-ticaret Amazon

Stoksuz E-ticaret Amazon üzerinden yapılabilse de unutulmaması gereken en hassas konulardan biri şudur Amazon.com kesinlikle prensipleri olan bir alan ve gönderilerin gönderilme hızları belirli sınırlar içerisinde olduğu için stoksuz e-ticaret biraz riskli bir konu olabilir.

Stoksuz E-Ticaret Tedarikçileri

Stoksuz E-Ticaret Tedarikçileri birçok sektörden temin edilebilir ancak Kobi (Küçük ve Orta Büyüklükte İşletme) olsalar bile kurumsal bir bakış açısı içerisinde ve profesyonelce hızlı gönderi ağına karşılık verebilecek kapasitede olmaları birinci önceliğiniz olmalı.

E-Ticaret Tedarik Zinciri Yönetimi konusunda stoksuz e-ticaret de sorun yaşamak istemiyorsanız tedarikçilerinizin sadece size ucuza ürün temin etmesini dikkate almayın. Tamam ticaretin temeli “Alırken kârlı olacaksınız” ancak kuvvetli bir tedarikçi ilişkisi derken kastettiğimiz konu ile ilgili sizlere hızlı bir gönderi ve faturalandırma süreci yürütmeleri de gerekir. Stoksuz e-ticaret de tedarikçi belirlemek esastır.

E-Ticaret Maliyetleri Azaltma

E-Ticaret Maliyetleri Azaltma konusunda yol arıyorsanız, stoksuz e-ticaret nasıl yapılır noktasına ulaşırsınız. Çünkü ticari açıdan en az risk barındıran yer stoksuz e-ticaret dir. Bu dönem özellikle çok uluslu firmaların bile küresel anlamda maliyetleri azaltmak adına yaptığı çalışmalar dikkate alınacak olursa stoksuz e-ticaret günümüz koşullarında oldukça mantıklıdır.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Başta Microsoft olmak üzere birçok firmanın kurucusu ve yaptıkları ile yaşarken tarihe geçen dünyanın en zengin Amerikalı girişimcisi Bill Gates’in söylediği güzel bir söz, “İyi bir mühendis olmak istiyorsanız, sınavlara çalışmaya daima geç başlayın ki bu size zaman yönetimini ve acil durumlarla başa çıkmayı öğretir.”

Stoksuz e-ticaret nasıl yapılır derken bunun bir sihirli formülü olduğunu düşünmeyiniz, zaman ve stres yönetimi yaparak sorunlarınıza anlık çözümler üretebilirsiniz.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

E-Ticaret Paketlerini İncele

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER