Hosting

Sunucu Barındırma Nedir?

15 Nisan 2015 16:08:45
0Yorum
4715Okunma

Ortak konum veya ortak yer anlamına gelen ve İngilizcede Co-Location olarak isimlendirilen sunucu barındırma hizmeti olarak dilimize çevrilmektedir.

Sunucu barındırma hizmetinin kullanılmasının kişi veya kurumlara çok büyük faydaları vardır. Kendinize ait bünyenizde barındırdığınız donanımların kesintisiz internet, elektrik, soğutma vb. hizmetleri sunucu barındırma hizmetinin sağladığı faydalardan birkaçıdır.

Eğer Hosting paketleri yerine kendi sunucularınızı kullanmak istiyorsanız ve bu işlemi size sağlayacak gerekli alan ve kaynaklarınız yoksa sunucu barındırma hizmeti alarak bu probleminizi çözebilirsiniz.

Sunucu barındırma hizmeti yanı Co-Location çalışma ortamınızda yüksek ve kesintisiz kaliteye ihtiyaç duyan ve bu işlemin maliyetlerini azaltmak isteyen kişi ve kuruluşlar için oldukça avantajlı ve kullanışlı bir sistemdir. Ayrı ayrı ek maliyetlerle uğraşmadan tek bir ödeme ile tüm masraflarınızı ödeyebilir, hem zamandan hem paradan tasarruf etmiş olursunuz. Anlaştığınız firma ile size sağlanmış olan server yani sunucularda donanımlarınızı yüksek kalite ile kullanabilirsiniz. Bu hizmeti sunan çok sayıda firma vardır. Ancak sunucu barındırma hizmetini almaya karar verdiğinizde firmalar arasında iyi bir araştırma yapmalı kendinize ve ihtiyaçlarınıza karşılık verecek özellikleri size sunan güvenilir bir firma ile çalışmalısınız.

Sunucu barındırma hizmetini alacağınız firmanın güvenilir olması çok önemlidir. Özellikle size bağlı ve sunucularınızda bilgilerini barındırdığınız müşterileriniz varsa en ufak bir sorun bile sizin için ciddi problemler yaratabilmektedir. Anlaşıp beraber çalışmaya karar verdiğiniz firmanın bu gibi durumlara size destek vermesi çok önemlidir. Bu sebeple piyasada ismi duyulmuş ve müşterilerini memnun edebilmiş firmaları araştırarak sunucu barındırma hizmetini bu gibi firmalardan almalısınız.

Sunucu barındırma hizmeti ile kendi sunucularınıza online ortam üzerinden günün her saati erişmeniz ve müdahale etmeniz mümkündür. İnternet üzerinde gördüğümüz her web sitesi bu hizmeti kullanılarak 7 gün 24 saat erişilebilir olması sağlanmaktadır. 

Bu içerik 02.08.2017 tarihinde güncellenmiştir.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER