E-Ticaret

Sürat Kargo E-Ticaret

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

26 Ekim 2019 12:12:12
0Yorum
624Okunma

Sürat Kargo E-Ticaret üzerinde kendi kuruluş süreci de dahil olmak üzere derin etkiler bırakmıştır. Sürat Kargo E-Ticaret ile büyümekle beraber aslında sıfırdan kurulmuş bir işletme değildir.

Sürat Kargo Tarihi karmaşık ilişkilerle dolu belirli bir grubun mali müşaviri olan kişinin Kaynak Holding adı altındaki işletmesinin planlı bir pazarda yer alma faaliyeti sonucu iyi bir yatırımla 2003 yılında kurulmuştur. 2014 yılında TMSF’ye (Tasarruf Mevduat Sigorta Fonu) devri ile gerçekten sağlıklı hizmet veren bir kargo firması olmuştur. Sürat Kargo E-Ticaret alanındaki pazar payını gören bu gurubun hem kendi zümresinin kullanması hem de her alanda olduğu gibi bu alanda da söz sahibiyiz deme gayretidir. Bu yapının o dönem devlet ayağındaki güçlü ilişkileri ve bilhassa yönlendirilen işler sayesinde işletme hızla büyüme gerçekleştirse de 2014 senesine kadar en çok şikâyet edilen kargo firmalarından biriydi. Çünkü her alanda olduğu gibi bu yapı Sürat Kargo E-Ticaret alanında da liyakatsiz insanları kendi zümresinden diye istihdam etmesi kaynaklı firma genelinde disiplinsiz bir çalışma sergiledi.

Maalesef ülkemize büyük zararlar veren ismini dahi anmak istemediğim bu yapı ülkemizin yaşanan gerçeklerinden faydalanarak büyüdü. Bazen halen insanlar niye itibar ediyor diye düşünebilirsiniz ama unutmayalım dar bir ekonomik çevrede büyümüş akıllı çocukların, ailelerinin ve hatta devletin bile sağlayamadığı imkanları bu çocuklara kendi menfaatleri adına bunlar sunmuştur.

Bu yapı Anglosakson derin zekâsının coğrafyamızda ki en büyük zafiyet olan din sömürüsünü de kullanmasının en açık örneği Afganistan’daki Taliban (Talebe) örgütlenmesi önümüzde iken maalesef burada büyüme imkânı bulmuştur.

Varoşların çocukları içerisinde yer aldıkları çamurdan sıyrılmak adına küçük yaşlarda bu yapıya sığınmış oldukları için minnet duygusu ile mantıksız olsa da davalarından halen vazgeçememişlerdir. Ezilmişlikleri nedenli büyük para hırsları ile şirketler kuran bu varoş çocukları asıl olanın Türkiye Cumhuriyeti devletinin bekası olduğunu unutmuşlardır.

Biliyorum aç insanlardan asil duygular bekleyemezsiniz ancak bir insan şartlarını asgari düzeyde düzeltmesine rağmen hayatta parayı araç değil amaç olarak görürse vatanını da milletini de namusunu da satar.

Sürat Kargo Şubeler

Sürat Kargo Şubeler ile ilgili bir dönem 500’ün üzerinde bir rakama da ulaşsa tutuklamalar ve yapı ile bağ kurulması kaygısı ile son dönem şube sayısı oldukça fazla azalmıştır. Dini duyguların ticari alanda sömürülmesi kaynaklı esnaf içerisinde çok itibar gören bu yapının boşluğunu doldurmak zaman alacaktır.

Sürat Kargo Gel Al

Sürat Kargo Gel Al hizmeti de diğer firmalar ile aynı düzlemde en yakın noktadaki şubeden teslim alınabilecek şekilde gönderilebilmektedir. Maalesef kargo firmaları en büyük gelir kaynakları olan e-ticaret alanında yapılan gönderilere müşteri adreste bulunamadı bahanesi ile çoğu zaman gönderinin ofislerinden alınmasına zorlamaktadır.

Sürat Kargo Kapıda Ödeme Ücreti ile yapılan işlemlerde ise yukarıda ki adreste bulunamadı çok daha az yaşanmaktadır. Bunun da asıl nedeni kapıda ödemelerde para üstünden bahşiş alma şansını kullanmak isteyen kuryeler kaynaklıdır. Sürat Kargo E-Ticaret alanında ki gelişmelere istinaden kurulan bir firma olsa da zaman ile e-ticaret sektöründe genele yayılan bir çizgi izleyememiştir.

E-Ticaret Kargo İlişkisi

E-Ticaret Kargo İlişkisi düz orantı ile ilerleyen ve birbirini tetikleyen bir ilişkidir. Özellikle yurtdışı gönderi taleplerinin artması ile kargo fiyatlarında, daha da azalma görülmesi olasıdır.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Büyük Taarruza sayılı günler vardı ve cephe karargâhı Akşehir'de son hazırlıklar yapılıyordu.

Mustafa Kemal geldi.  İsmet Paşa brifing verdi. 150 bin askere ihtiyaç olduğunu, hâlâ 50 bin asker eksiği olduğunu, tüfek başına 270 mermi gerektiğini, her makineli tüfek için 13 bin mermi gerektiğini, her top için 750 atım gerektiğini anlattı. Bu hesabı Sakarya Savaşı'ndaki harcamayla kıyaslayarak yapıyordu. Ama en önemli sorun, asker kaçaklarıydı. Bir ay içinde 30 bin askerin firar ettiği bile oluyordu. Yüreksizlik, cehalet, ihanet, ne dersen de kaçıyorlardı.

Hal böyleyken yine böyle bir denetleme sırasında, Konya'ya geldi ve önceden haber vermeden bir medreseyi ziyaret etti. 17-18 yaşında mollalarla doluydu. Düzenli orduya asker toplandığını elbette biliyorlardı ama hem savaşmaktan ödleri patladığı için hem de padişah efendilerinin fermanı ve fetvasıyla Kuvayi Milliye'ye karşı oldukları için, din eğitimi kisvesi altında buralarda saklanıyorlardı.

Telaşla koştular, cübbeli sarıklı hocalarıyla birlikte avluya dizildiler. Yerlere kadar eğilerek selamlıyorlar, saygı takiyyesi yapıyorlardı. Kıdemli sarıklılardan biri öne çıktı, bin bir ağdalı övgüden sonra lafı din eğitimine getirdi, medrese sayısının arttırılmasını ve medrese talebelerinin askere alınmamasını istirham etti.

Mustafa Kemal zaten kendini zor tutuyordu, patladı, “Memleket harp ediyor, istiklal ve mevcudiyetini kurtarmaya çalışıyor, siz burada Arap lisanıyla vakit geçiriyorsunuz. Sizin için bu medreseler, Yunan'ı mağlup etmekten, halkı zulümden kurtarmaktan daha mı kıymetlidir? Millet kan içinde yüzerken, milletin çocukları cephelerde yurt için canını feda ederken, siz burada sapasağlam delikanlıları besiye çekmişsiniz.” diye bağırdı! Öfkeyle çıktı gitti. O dönemde, medrese adı altında beş bin tarikat yuvası vardı. Kullanılmayan Kolordu büyüklüğündeydi.

Mustafa Kemal otomobille uzaklaşırken hâlâ yatışmamıştı, “Buna son vereceğiz” diyordu. “Bu asalakların askere alınmaları için emir vereceğim, utanmadan yardım istiyorlar, savaş sona erince bunları mali dayanaklarından, vakıflardan yoksun edeceğim, bu vakıflar mollaların yaşam kaynağıdır, mutlaka son vereceğiz!”

Sürat Kargo E-Ticaret alanındaki ve ticari alandaki bazı hızlı firma büyümelerinin siyasi ayrıca ahlaki ilişkilerini incelemek adına oldukça enteresan bir örnektir.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

E-Ticaret Paketlerini İncele

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER