E-Ticaret

Tek Ürün Eticaret Sitesi

05 Kasım 2015 15:20:10
0Yorum
5264Okunma

Tek ürün eticaret siteleri, tek bir ürünün veya o ürünün benzerlerinin satıldığı eticaret siteleridir. Yalnızca tek bir ürünün satılıyor olmasından dolayı tüketici direk ürüne odaklanır.

Tek ürün sitelerinin en büyük avantajlarından biri tek bir tedarikçi ile çalışılması. Dolayısıyla e-ticaret sitelerinin potansiyel olarak en büyük sıkıntılarından olan tedarikçi ilişkilerinin yaratacağı sıkıntılar minimize edilmiş oluyor.

Tek ürünün satışı gerçekleştiği için aynı tedarikçi ile anlaşmış olmanın yanında pazarlama, paketleme, gönderim, iletişim, şikayet, destek gibi konularda standart bir operasyon yürütülmüş oluyor. Bu da operasyonun akıcılığının kısa sürede istenilen noktaya gelmesi ve hataların ve olası kötü sürprizlerin en az indirilmesi demek.

Tek ürün e-ticaret siteleri SEO açısından diğer eticaret sitelerine göre çok daha başarılıdır. Tek ürün siteleri sadece hedefe odaklandiği için arama motorlarında listelenmesi çok daha kolaydır.

KMK e-Ticaret platformu aracılığı ile ürünlerinize özel mobil uyumlu tek ürün eticaret siteleri oluşturabilirsiniz. Daha fazla bilgi için www.kmk.net.tr/eticaret adresinizi ziyaret ediniz.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER