Bilişim Teknolojileri

Teknoloji Bakan Yrd. Fatih Kacır ile KMK bilgi teknolojileri A.Ş. projeleri görüştü

SSS

Sadi TOYGAR,
Editör

02 Şubat 2019 11:21:26
0Yorum
681Okunma

Kobilerin çözüm ortağı ve Bilişim Teknolojileri sektörünün öncü firmalarından KMK Bilgi Teknolojileri A.Ş yöneticileri Şenol Kanbur ve Seda Ünal, Sanayi ve Teknoloji Bakan yardımcısı Sayın M.Fatih Kacır ile Gençlik ve spor Bakanlığının Taksim’de bulunan ofisinde bir araya gelerek, ARGE, bilişim ve yazılım projeleri ile birlikte “Milli Teknoloji Hamlesi”   konularında görüş alışverişinde bulundular.

Bakan yardımcısı Fatih Kacır, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek KMK firmasına başarılar dileyerek, Türkiye artık yüksek teknolojiye büyük önem veriyor,bilginin Türkiye’de üretilmesine büyük önem veriyoruz. Dolayısıyla Bakanlık olarak verdiğimiz desteği bu alanda daha da yoğunlaştırıyoruz. Türkiye, bugün kendi yüksek teknolojili ürünlerini kendisi geliştirecek ve üretecek duruma gelmiştir. Bu başarıda üniversitelerimiz, araştırma kurum ve kuruluşlarımızın ve KOBİ’lerimizin önemli bir rolü var. Ayrıca Pazartesi gününden itibaren stratejik önem taşıyan "bilişim ve yazılım" sektörleri ile yapay zeka, inovatif ürünlere de  hibe desteği projelerini vermeye başlayacakların belirtti.

teknoloji_bakan_yardimcisi_kmk_gorusmesi2.jpg

KMK Bilgi Teknolojileri A.Ş. Koordinatörü Şenol Kanbur yaptığı bilgilendirmede;''Türkiye’de çok sayıda girişimci bulunmaktadır. Bu girişimciler gerek Devlet teşvikleri gerekse kendi öz sermayeleri ile girişimde bulunarak farklı alanlarda ürünler üretmektedir. Fakat satış ve pazarlama sürecine girildiğinde üretilen ürünler hedef pazara istenildiği gibi pazarlanamıyor ve satılamıyor. Bu da girişimcinin çıkış yapamamasına neden olmaktadır. Yapay zekâ iş uygulamaları, bu zorlukları ortadan kaldırarak KOBİ’lerin kolayca dijital ortamda ticaret yapmalarını sağlayacaktır.

KOBİ’lerin teknolojiyi ticari amaçla kullanım yetersizliği nedeni ile bu projeye ihtiyaç duyulduğu açıkça bellidir. KOBİ’lerin bilinçsiz ve yanlış bir şekilde teknolojiyi kullanmaları, zaman ve para kayıplarının yanında ülkemizde teknoloji kirliliğini de ortaya çıkarmaktadır. KOBİ’lere kullanıcı dostu yapay zekâ iş uygulamaları sunarak ve teknoloji konusunda ücretsiz danışmanlık ve destek hizmetleri sağlayarak zaman ve para kayıplarını engellemeyi “Milli Teknoloji Hamlesi” olarak görmekteyiz.

Ülkemizde üretilen ürünlerin, üretilmesinden sonra ticarileştirilme sürecinde yaşanan sorunların yapay zeka iş uygulamaları ile ortadan kalkacağına inanmaktayız.

Bu projeyle kullanımı kolay yapay zekâ iş yazılımı ,CMS İçerik Yönetimi, E-Ticaret Yazılımı, E-İhracat Yazılımı, Cari Hesap Yönetimi, Stok Takip Programı ve CRM Uygulaması) elde edilecektir. Kullanımı zor olan bu programların yapay zekâ teknolojisi ile kullanımı kolaylaştırılacak KOBİ’lerin dijitalleşme süreçleri hızlandırılacaktır’ ’dedi.

Bakan yardımcısı M.Fatih Kacır’a ilgi ve alakaları için teşekkür eden KMK Bilgi Teknolojileri A.Ş yöneticileri Şenol Kanbur ve Seda Ünal, başarı dileklerinde bulundular.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER