Kategoriler

Ticari Programlar

16 Ağustos 2016 10:03:48
0Yorum
3875Okunma

Günümüzde bilişim ve internet dünyası hayatımızın her yerine ulaşmıştır. Artık en küçük ofislerde bile bilişim sektörüne ihtiyaç duyulmaktadır. Eski dönemlerde firmalar işlerini kağıt üzerinde hallediyordu.

Bu hem uzun zaman alıyor hem de güvenli bir yöntem değildi. Verilerin kaybolma, karışma riski çok fazlaydı. Buna çözüm olarak ticari programlar çıktı. Ticari programlar insanlara çok fazla zaman kazandırıyor. Hem maliyet hem de zaman tasarrufu sağlıyor.

Ticari programları satın alırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Her şeyden önemlisi sizin veri güvenliğinizi sağlam bir şekilde sağlaması çok önemlidir. Verilerinizin kaybolduğunu ya da bir başkasının eline geçtiğini düşünürseniz çok büyük sıkıntılar yaratacaktır.

Aldığınız yazılımın sürekli güncellenen ve yenilenen bir altyapıya sahip olması gerekir. Böylelikle istekleriniz kolayca yapılacaktır. Satın aldığınız ticari programların aldığınız firmadan sürekli teknik destek sağlayabilmesi de çok önemli bir konudur. Kullanmayı öğrenirken ya da ileride bir sıkıntı çıktığında teknik destek mutlaka sağlanmalıdır. Bu size büyük kolaylık sağlayacaktır.

Ticari programların içerisinde, muhasebe programı, CRM programı, personel takip programı, hasta takip programı, poliklinik programı ve teknik servis programı bulunmaktadır.

Ticari yazılımlar ile birlikte kolay bir şekilde teklif formu hazırlayabilir ve gönderebilirsiniz. Müşterilerinize hızlı ve kolayca fatura kesip gönderebilirsiniz. Bunun dışında müşterilerinizi takip etmeniz çok daha kolay olur. İletişim bilgileri, siparişleri vb. şeyler parmağınızın ucunda olur.

Personellerinizi de aynı şekilde bütün bilgilerini takip edebilirsiniz. Ve bu bilgiler güvenli bir ortamda saklanmış olur.

Ticari programlar sayesinde işletmeler ve firmalar programlarını çok güvenli bir şekilde sağlayabilip geleceği rahatça görebilirler. Kağıt üzerinde çok daha karmaşık ve yavaş olan bu işler ticari programlar ile birlikte tarihe karışıyor. Borçlar, gelir ve giderler, müşteri bilgileri, personel bilgileri, muhasebe kayıtları, stok bilgileri, sipariş bilgileri vb. şeylerin kontrolü tek noktada sağlanmış ve oldukça güvenli oluyor.

Firmalar dışında doktorlarında oldukça fazla kullandığı yazılımlardır. Doktorlar hasta takip programıyla bütün müşterilerin iletişim bilgilerini, reçetelerini, sağlık sorunlarını, geçmiş hastalık ve ameliyatlarını tek tıklama ile kontrol edebiliyorlar. Sizde zamandan ve insan gücünden tasarruf etmek ve işleri kolaylaştırmak istiyorsanız ticari programlar hakkında bilgi almalısınız.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER