E-Ticaret

Toptan E-Ticaret

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

22 Haziran 2019 12:54:43
0Yorum
248Okunma

Toptan E-Ticaret ürünlerin toptan satışının gerçekleştirildiği Web tabanlı yazılım platformudur. B2C Business to Consumer (İşletmeciden Tüketiciye), C2C Consumer to Consumer (Tüketiciden Tüketiciye) yazılımları ile de gerçekleştirilebilse de, aslında B2B Business to Business (İşletmeciden İşletmeciye) yazılımı toptan e-ticaret yapmak adına yazılım altyapısı en uygun olanıdır.

Toptan Satış Siteleri içerisinde en iyi bilinen ve sıkça örnek verilen bir sitede, temel fikri müthiş olan bir çalışma olan alibaba.com dur. Çin üretim konusunda inanılmaz bir potansiyele sahip olmasına karşın yönetim şekli ve ticaret yollarının kısıtlanması kaynaklı son tüketiciye hep aracılar yolu ile ulaştıkları için maliyetleri yüksek ve kar marjları düşüktü. Alibaba.com kurucusu Jack Ma nın müthiş fikri ise bu kapalı ama üretken ekonomiyi son tüketiciye sunmaktı ve inanılmaz başarılı sonuçlar verdi. Toptan e-ticaret kavramına en fazla anlam katan çalışmalardan biri olan alibaba.com fikrinin tutulması sonucudur ki son dönemde lokomotif etkisi ile benzeri birçok başarılı toptan e-ticaret sitesi kuruldu.

İnternetten Toplu Ürün Satma

İnternetten Toplu Ürün Satma özellikle üretim sektörü adına inanılmaz gelişmelere neden oldu. Bunun ana nedeni siparişlere istinaden ve çoklukta üretim yapılması idi. Bu durum hem üreticinin zarar riskini azaltmış hem de daha az aracı ve komisyon kaynaklı tüketiciye çıkan maliyeti ucuzlaştırmıştır. Herhangi bir üretim sektöründe toplu halde ürün siparişi ve önceden ödemenin alınması yapılan işe kalite katmasının yanı sıra zaman, maliyet ve işgücünü de azaltması kaynaklı avantajlarda beraberinde gelir.

E-Ticaret Toptancıları

E-Ticaret Toptancıları son dönemde ortaya çıkan bir kavram ve oldukça da başarılı sonuçlar vermekte. Toptan ürün tedarik eden ya da üretenlerin siparişe istinaden veya fazla ürünlerini hızlıca tüketime sokma çalışmasının doğal sonucu olarak ortaya çıkan toptan e-ticaret erbaplarına verilen isim.

İnternetten Toptan Satış üzerine çalışmak istiyorsanız kurumsal çalışan bir yazılım firmasından destek almanız kaçınılmaz. Özellikle toptan ürün alacak müşteri profili bu işlemi gerçekleştirmek adına bir araştırma yaparken kurumsal ciddiyette hazırlanmış bir e-ticaret sitesi üzerinden alışveriş gerçekleştirmeyi daha sağlıklı ve güvenilir bulur. Yazılım firması bu anlamda profesyonel bir toptan e-ticaret sitesini sizin adınıza kurmalı ve hizmet devamlılığı güvencesi vermeli. Çünkü unutmayalım ticaret ve e-ticaret in temeli güven unsuru üzerine kuruludur.

E-Ticaret Toplu Ürün Satış

E-Ticaret Toplu Ürün Satış ı için oldukça elverişli bir platformdur. Özellik ile toplu ürün satışında en önemli konu müşteriye hızlı bir şekilde ulaşmaktır ki bu sorunu en kolay çözen platform internet üzerinden toptan e-ticaret yazılımlarıdır.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Dünyanın en büyük e-ticaret firmalarından Alibaba.com un kurucusu Jack Ma nın kendisine deli diyenlere güzel bir sözü, ‘Delilik iyidir. Biz deliyiz ama aptal değiliz. Herkes benim fikirlerime katılsaydı zaten şansım olmazdı.’

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER