E-Ticaret

Ücretsiz Alışveriş Sitesi Kurmak Avantajları ve Dezavantajları

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

11 Kasım 2019 13:14:33
0Yorum
246Okunma

Ücretsiz Alışveriş Sitesi Kurmak Avantajları ve Dezavantajları kıyaslanabilecek alanlar hazır paket e-ticaret siteleri ayrıca özel yazılımlardır. Ücretsiz Alışveriş Sitesi Kurmak Avantajları ve Dezavantajları içerisinde en dikkat çekici olan pek tabii ki ücretsiz kelimesidir ancak sürükle bırak teknolojisi ne kadar gelişse de yazılım yapmak kod dil bilgisi eğitimi ve tecrübe ister.

Hazır Paket E-Ticaret Sitesi en çok tercih edilen e-ticaret sitesi kurma yöntemlerinden biridir. Özel yazılım oldukça fazla zaman ve maliyete sebep olan bir e-ticaret sitesi kurma yöntemidir. Ücretsiz Alışveriş Sitesi Kurmak Avantajları ve Dezavantajları göz önünde bulundurulduğunda aslında çok ciddi bir zaman ve bilgi birikimi gerektireceği için bu noktada en akılcı çözüm hazır paket e-ticaret sitesidir. Hazır paket e-ticaret sitelerinin en büyük dezavantajı aklınızdaki tüm varyasyonları serbestçe gerçekleştirememenizdir. Hazır paket e-ticaret sitelerinde çok sayıda firmanın aynı altyapıyı kullandığı düşünülecek olur ise her müşteriden gelen talebe istinaden yapılacak varyasyon geliştirmeleri programın genelini olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle hazır paketlerde güncellemeler sıkı bir inceleme ve kontrolden sonra gerçekleştirilebilir. Özel yazılım maliyetinin yüksek olmasının bir nedeni de yazılımda sürdürülebilirlik ilkesi gereği güncellemeler adına en az bir yazılımcı istihdam etmeniz gerekliliğidir. Ayrıca başladığınız yazılımcı ile devam etmeniz gerekebileceği için bu da oldukça maliyetli bir süreç olur.

En İyi E-Ticaret Paketleri

En İyi E-Ticaret Paketleri temel yazılımsal farklılıkları ile aşağıda sıralanmıştır.

  • B2C Business to Consumer – (İşletmeciden Tüketiciye) Ürün Satışı. B2C E-İhracat Çoklu Dil ve Para Birimi ile Ülke Bazında E-Ticaret Sayfası.
  • B2B Business to Business – (İşletmeciden İşletmeciye) Üyelik Oluşturma. Bayi ve Satış Ağı Yönetimi, Toplu Ürün Satışı.
  • C2C Consumer to Consumer – (Tüketiciden Tüketiciye) Üyelerin Sayfa Oluşturması. İkinci El Ürün Satışı ve Pazaryeri Üzerinden Komisyon Geliri.

Online Satış Sitesi Kurmak

Online Satış Sitesi Kurmak için açık kaynak yazılımlardan virüs atakları ile ilgili savunmasız ve çıplak gözle bile fark edilebilecek şekilde profesyonellikten uzak bir e-ticaret sitesiyle son kullanıcıda güven duygusu oluşturup size sanal pos üzerinden bir ödeme yapmasını beklemek en basit tabir ile saflık olur.

Ücretsiz Online Satış Sitesi yapabilmek adına birden fazla yetkinlikte ve tecrübede yazılım dili bilmeniz gerekir. Ücretsiz Alışveriş Sitesi Kurmak Avantajları ve Dezavantajları içerisinde en çarpıcı olanlardan biri de aslında yazılım konusunda ne kadar kendinizi geliştirmiş olsanız da e-ticaret yazılımları başlı başına bir iştir. Çoğu kişi sıklıkla bir bilgisayarcıda çalışan webmaster gençlerin elinden çıkan siteleri profesyonel e-ticaret siteleri ile kıyaslamaya çalışılıyor ki çıplak gözle bile birbirinden farkı çok net anlaşılabilecek çalışmalardır.

E-Ticaret Avantajları

E-Ticaret Avantajları öncelikle perakende ticarete kıyasla inanılmaz az bir sermaye ile yapılabilmesi ve perakende ticarete oran ile çok daha fazla getiri sağlayabilmesindedir. Basit bir betimleme ile bulunduğunuz ilin en işlek mağazasının önünden günde kaç kişi geçebilir ya da e-ticaret sitenizi kaç kişi ziyaret edebilir, düşünün. E-Ticaret siteniz sizin dünyaya açılan pencerenizdir.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

General Nikolaos Trikupis kimdir? Anadolu’yu işgal eden Yunan ordularının son başkomutanı. 30 Ağustos 1922 günü perişan olan Yunan birliklerinin başında kaçarken 2 Eylül gecesi Türk askerlerine esir düşen General Trikupis anlatıyor, “Sağ kalan birliklerimiz dağınık bir halde İzmir’e kaçmaya çalışıyorlardı. Bu, bizim için büyük bir mağlubiyet olmuştu. Esir düştüm. Beni önce Garp Cephesi Komutanı İsmet İnönü’ye götürdüler. İnönü beni yanına alarak Mustafa Kemal’in huzuruna çıkardı.”

General Trikupis dürüstçe ifade ediyordu, “Atatürk beni mert bir askere yakışır bir şekilde kabul etti. Gazi’nin bu esnadaki sözlerini hiç unutmayacağım. ‘Üzülmeyin general, siz vazifenizi sonuna kadar yaptınız. Askerlikte mağlup olmak da vardır. Napolyon da vaktiyle esir olmuştur. Size karşı büyük bir hürmet hissi besliyoruz. Misafirimizsiniz. Yakında her şey düzelecektir. Buyurun, istirahat edin.’ Atatürk’ün bu ince ve nazik muamelesi karşısında ben de bu büyük komutana karşı içimde bir hayranlık duymaya başladım.”

1868 doğumlu General Trikupis 1959 yılında 91 yaşında öldü. Ölene kadar her 10 Kasım'da Atina’daki Türkiye Büyükelçiliği’ne gidip, Atatürk’ün büyük boy fotoğrafı önünde saygı duruşunda bulundu. General Trikupis’in en büyük avantajı da dezavantajı da mert bir düşmana karşı savaşmasıydı.

Ücretsiz Alışveriş Sitesi Kurmak Avantajları ve Dezavantajları dikkatle incelendiğinde aslında kurumsal bir yazılım firması tarafından profesyonelce hazırlanmış bir hazır e-ticaret paketi hizmeti almak orta ve uzun vadede en sağlıklı yöntemdir.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

E-Ticaret Paketlerini İncele

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER