E-Ticaret

Ücretsiz E-Ticaret Eğitimi

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

23 Nisan 2019 09:45:33
0Yorum
582Okunma

Ücretsiz E-Ticaret Eğitimi ülkemizde ve dünya genelinde yeni bir konu aslında. Gelecek öngörüsü yüksek ülkeler tarafından oldukça fazla üzerinde durulan ve yatırım yapılan, ülkemiz girişimcileri için olağanüstü öneme sahip bir konu ücretsiz e-ticaret eğitimi.

E-Ticaret Uzmanlığı aslında günümüzde bile alaylı diyebileceğimiz meslek içerisinde yetişmiş insanlardan oluşmakta. Örneğin, ücretsiz e-ticaret eğitimi için Bilgisayar Mühendisliği veya İstatistik okumuş olmanız tabi ki etkili olacak ama meslek içerisinde yaşadığınız süreçte öğrendikleriniz ile ön plana çıkabilirsiniz. İngilizce istatistik okumuş bir arkadaşım senelerce satış departmanında çalışmasına rağmen temel kodlama bilgisi ile bir bankada ürün yönetiminden başlayarak bilgilerini meslek içerisinde pekiştirip IT yöneticiliğine yükseldi.

E-Ticaret Uzmanlığı Bölümü

E-Ticaret Uzmanlığı Bölümü halen ülkemizde dünya genelinde kısa eğitim ve sertifikalar üzerinden gerçekleştirilen bir yönteme sahip ücretsiz e-ticaret eğitimi söz konusu. Temel bir kodlama eğitimi üzerine verilen sertifikalar. Pek tabi ki genel kabul görmüş üniversitelerin belirli bölümlerinden mezun olup bu konuda kendinizi geliştirmek kariyer ve ticari açıdan sizleri daha donanımlı kılar ama unutmayın ki matematiğin temellerini atanlardan Eukleides de (Öklid de) şartlar gereği bugün ki anlamda üniversite mezunu değildi.

Dijital Pazarlama E-Ticaret Eğitimi

Dijital Pazarlama için ücretsiz e-ticaret eğitimi konusunda üniversitelerimizden faydalanılmakta. Devlet tarafından özellikle teknoparkların üniversiteler üzerinden desteklenmesi teşvik edici olmuştur. E-ticaret ile hiçbir ilgisi olmayan bir girişimci bile teknoparklar ve bilişim fuarları üzerinden yazılım firmaları ile etkileşimde bulunup kendilerine akademik düzeyde denebilecek mesleki ücretsiz e-ticaret eğitimi veren yazılım firmaları ile etkileşimde bulunmakta.

Bu etkileşim belirli bir zamandan sonra girişimci yada iş ortaklarını da e-ticaret konusunda doğal olarak uzmanlaştırmakta.

E-Ticaret Girişimcilik Kursu

E-Ticaret Girişimcilik Kursu şu aşamada ülkemizde birkaç üniversitede, Kosgeb bünyesinde ve çok az da olsa e-ticaret yazılım firmalarında eğitimleri verilen kısa kurslar. Bu kurslar ne kadar temel açıdan sizi bilgilendirse de tekrardan altını çizmek gerekirse iş içerisinde karşılaşacağınız sorunlara karşılık sizlerin üreteceği çözümler ile geçekleşen süreçte uzmanlaşabilirsiniz.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Bildiğimiz anlamda üniversite kelimesini kullanmamın temel nedeni şu ülkemizde eğitim politikaları fikirleri özgür bırakmaktan çok fikirleri şekillendirme üzerine kurgulanmış ve maalesef diplomayı eğitim sanan insan zümresi ortaya çıkarmıştır. Eğitimci si liyakat sız memur olan olan bir akademiden çıkabilecek mezun ancak ülkemizde kabul görür. O derece kötü ki sadece nepotizm (Yeğencilik) üzerine kurulu bu sistemde bitirme tezleri bile kopyala yapıştır. Son dönemde sözde üniversitelerden o kadar çok profesör unvan ı alan kişiler var ki hayret etmemek mümkün değil. Dünyanın hiçbir yerinde ki akademilerde kabul göremeyecek bu insanlara ünvan lar verilmekte ve hem ünvan hem de sözde profesör addedilen kişi, dolayısıyla ülkemiz itibar kaybetmekte. Tarihteki en iyi eğitim sistemleri beton yapıların içerisinde değil özgür bir iklimde ortaya çıkar.

Aslında Eukleides (Öklid, MÖ 330 - 275) bildiğimiz anlamda olmasa da çağdaşları ve tarihi öncülerinden çok iyi bir üniversite eğitimi almıştır. Eflatun'un felsefe okulu Akademos adlı Attikalı bir mitoloji kahramanı nın adını taşıyan bir bahçede kurulduğu için Akademia diye anılmıştır. Yunanistan da Academia eğitimini tamamladıktan sonra İskenderiye de büyük bir matematik okulu kuran Öklid geometriyi ispat ve aksiyon lara dayalı bir dizge olarak işleyen on üç ciltlik “Elementler” kitabı bu alandaki ilk kapsamlı çalışmaydı. Kendinden önceki Tales, Pisagor, Platon, Aristoteles gibi matematikçi ve geometricilerin çalışmalarını temel alan Öklid’in bu şaheser yapıtı, iki bin yıl boyunca önemli bir başvuru kaynağı olarak kullanılmıştır.

Albert Einstein “Gençliğinde Elementler kitabının büyüsüne kapılmamış bir kimse, kuramsal bilimde önemli bir atılım yapabileceği hayaline kapılmasın” der.

E-ticaret ile ilgili eğitim mi almak istiyorsunuz önce öğrenmeye hazır olarak işin içine girin ve sorunlara çözüm bulun ya da çözüm bulanları bulun.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER