E-Ticaret

Ücretsiz Satış Sitesi Kurmak Avantajları ve Dezavantajları

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

12 Kasım 2019 17:08:49
0Yorum
194Okunma

Ücretsiz Satış Sitesi Kurmak Avantajları ve Dezavantajları perakende bir işletme açmak ile kıyaslandığında oldukça düşük maliyetli bir iş olmasına rağmen belirli bir bilgi birikimi gerektirir. Ücretsiz Satış Sitesi Kurmak Avantajları ve Dezavantajları ile bir bütün olarak değerlendirildiğinde geleceği parlak ayrıca oldukça kârlı bir sektör.

E-Ticaret Sitesi Kurmak konusunda aslında üç seçenek mevcut. Birincisi, kendiniz açık kaynak yazılımlar üzerinden sürükle bırak teknolojisi ile eğer tecrübeniz yok ise profesyonellikten oldukça uzak ancak temel seviyede yeterli bir e-ticaret sitesi kurabilirsiniz. İkincisi, kurumsal olarak bu yazılımları hazır paket olarak hazırlayan firmalarla irtibata geçip uygun fiyatlarla bu hizmeti alabilirsiniz. Üçüncüsü, ise en zor ve maliyetli yol olan size özel yazılım yapacak bir ekibi uzun süreli finanse etmek. Ücretsiz Satış Sitesi Kurmak Avantajları ve Dezavantajları ile göz önünde bulundurulduğunda aslında profesyonel bir e-ticaret işi olabilmesi oldukça güçtür. Bu nedenledir ki çoğu işletme hazır paket e-ticaret sitesi tercih etmektedir.

E-Ticaret Sitesi Örnekleri

E-Ticaret Sitesi Örnekleri ile ilgili tasarımsal açıdan birbirinden bağımsız başarılı birkaç çalışmayı aşağıda sıraladım.

  • www.biokent.com
  • www.freevisiontr.com
  • www.moderntarih.com
  • www.zeqmoda.com
  • www.adiyorem.com.tr
  • www.qazzaq.com.tr
  • www.alaskakurkevi.com
  • www.motoryat.com
  • www.mobilyabulsam.com
  • www.sekerogluonline.com.tr

E-Ticaret Sitesi Yapan Firmalar

E-Ticaret Sitesi Yapan Firmalar son zamanlarda oldukça çoğalsa da güvenilir bir hizmet alabilmek adına en dikkat edilmesi gereken ilk konu yazılım firmasının yer sağlayıcı belgesinin bulunup bulunmamasıdır. İkinci olarak ise yazılım konusunda KOSGEB ya da benzeri destekler alabilmeniz için yazılımın lisanslı olmasıdır. Üçüncü olarak sizin ile vereceği hizmete yönelik yapacağı ikili antlaşmanın kapsamı ve bağlayıcılığıdır. Ücretsiz Satış Sitesi Kurmak Avantajları ve Dezavantajları konusundan bahsederken unutmamak lazım faturasız bir yazılım temin ettiğinizde ya da açık kaynak kendiniz site kurduğunuzda KOSGEB ve benzeri teşviklerden faydalanamayacağınız büyük bir dezavantajınız olur.

Alışveriş Sitesi Kurmak İçin Ne Kadar Sermaye Gerekir noktasında aşağıda fikir edinmenize yardımcı olmak adına bazı maliyet kalemlerinin ortalama rakamlarını çıkardım.

Şirket Açılışı; 1.500 TL

E-Ticaret Yazılımı; 5.000 TL

Ofis Depolama Gideri; 2.000 TL (Aylık)

Kargo Gideri; 1.000 TL (Aylık)

Profesyonel E-Ticaret Sitesi

Profesyonel E-Ticaret Sitesi öncelikle SEO (Search Engine Optimization, Arama Motoru Optimizasyonu) kriterlerine uygun olmalıdır. Bu kriterler Google da üst sıralarda yer almanızı sağlar ki sitenin açılış hızından tutun içerisinde anahtar kelimelerin indexlenebileceği alana kadar birçok yeterlilik ister. Bu noktada Ücretsiz Satış Sitesi Kurmak Avantajları ve Dezavantajları değerlendirirken unutulmamalı ki bu kriterlerin prensiplerine uygun ve uzun süredir hizmet veren hazır e-ticaret paketleri sadece tecrübeleri ile bile ön plana çıkar.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

PayPal, Tesla Motors ve SpaceX'in kurucusu mucit ve girişimci Elon Musk'ın güzel bir sözü, “Başarısız olmak da seçeneklerimizden biri. Başarısız olmadıysanız henüz yeterince yenilikçi değilsiniz.”

Ücretsiz Satış Sitesi Kurmak Avantajları ve Dezavantajları yazımızda belirtmeden geçemeyeceğim bir konuda unutmayalım bazen dezavantaj gibi gözüken şeyler zaman içerisinde avantaj haline gelebilir.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

E-Ticaret Paketlerini İncele

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER