E-Ticaret

Uygun E-Ticaret Sitesi Kurmak

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

21 Ekim 2019 15:42:17
0Yorum
298Okunma

Uygun E-Ticaret Sitesi Kurmak için zahmetli ve yüksek maliyetli özel bir yazılım yaptırmaktansa kurumsal hizmet veren bir yazılım firmasından hazır paket bir e-ticaret sitesi yaptırmak en mantıklısıdır. Uygun e-ticaret sitesi kurmak açık kaynak bir yazılımdan tek başınıza yapabileceğiniz kadar basit bir konu değildir.

En İyi E-Ticaret Paketleri Fiyatları temel yazılımsal farkları üzerinden ortalama fiyatları ile aşağıda sıralanmıştır. Bu rakamlardan daha aşağıda uygun e-ticaret sitesi kurmak çok da kolay değil.

 • B2C Business to Consumer – (İşletmeciden Tüketiciye) Ürün Satışı. B2C E-İhracat Çoklu Dil ve Para Birimi ile Ülke Bazında E-Ticaret Sayfası. (1.000$-2.000$)
 • B2B Business to Business – (İşletmeciden İşletmeciye) Üyelik Oluşturma. Bayi ve Satış Ağı Yönetimi, Toplu Ürün Satışı. (2.000$-4.000$)
 • C2C Consumer to Consumer – (Tüketiciden Tüketiciye) Üyelerin Sayfa Oluşturması. İkinci El Ürün Satışı ve Pazaryeri Üzerinden Komisyon Geliri. (4.000$-10.000$)

E-Ticaret Sitesi Örnekleri

E-Ticaret Sitesi Örnekleri üzerinden inceleme yapacaksanız aşağıdaki başarılı çalışmaları dikkate alabilirsiniz.

 • www.sekerogluonline.com.tr
 • www.motoryat.com
 • www.biokent.com
 • www.freevisiontr.com
 • www.moderntarih.com
 • www.zeqmoda.com
 • www.adiyorem.com.tr
 • www.qazzaq.com.tr
 • www.alaskakurkevi.com
 • www.mobilyabulsam.com

E-Ticaret Sitesi Kurmak Ücretsiz

E-Ticaret Sitesi Kurmak Ücretsiz olarak ancak basit başlangıç modeli yapılabilir ki bu açık kaynak yazılım olması nedeniyle ve SEO (Search Engine Optimization, Arama Motoru Optimizasyonu) uygunluğu taşımayacağı için oldukça geri planda kalacak bir e-ticaret sitesi çalışması olur. Eğer e-ticaret siteniz güven vermez ise satış yapamazsınız. Açık kaynak yazılımlar e-ticaret tüketicisinin rahatça anlayabileceği çok belirgin kötü özellikler taşıdığı için kolayca ayırt edilir. Açık kaynak yazılımlar maalesef e-ticaret tüketicisinin kullanım alışkanlıkları ile örtüşmeyen site yapılarına sahip olduğu için genel anlamda tercih olunmaz.

E-Ticaret Sitesi Maliyeti için az da olsa bir sermaye gerekir. Perakende bir işletme açma ve sürdürebilme masrafları düşünüldüğünde e-ticaret yapma maliyeti bu kıyaslamada oldukça uygun fiyatlardadır. Aşağıda fikir edinmenize yardımcı olmak adına bazı maliyet kalemlerini çıkardım ancak bu tarafınızdan bir miktar daha çabayla aşağıya çekilebilir.

Şirket Açılışı; 1.500 TL

E-Ticaret Yazılımı; 5.000 TL

Ofis Depolama Gideri; 2.000 TL (Aylık)

Kargo Gideri; 1.000 TL (Aylık

Özel Yazılım E-Ticaret

Özel Yazılım E-Ticaret olarak adlandırılan tamamen özgün e-ticaret yazılımı geliştirmek başlı başına bilgi birikimi, tecrübe, yoğun emek, zaman ve yüksek maliyet isteyen uzun soluklu bir süreçtir. Fayda maliyet analizi yapılacak olur ise uygun e-ticaret sitesi kurmak adına yola çıkıp da 10.000 Doların altında sağlıklı bir özel yazılım hizmeti alamayacağınız kesin. Başlangıçta bu masraf yerine hazır paketle çalışmak her açıdan daha mantıklıdır.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Türk siyasetinin bir döneme damgasını vurmuş en önemli aktörlerinden aynı zamanda şairde olan rahmetli başbakan Bülent Ecevit’in güzel bir sözü, “Eşitlik her zaman adil değildir.”

Uygun e-ticaret sitesi kurmak için zaman içerisinde olgunlaştırılmış bir hazır paket yazılım pek çok açıdan daha sağlıklıdır.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

E-Ticaret Paketlerini İncele

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER