E-Ticaret

Web Tasarım E-Ticaret

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

25 Mayıs 2019 12:55:30
0Yorum
434Okunma

Web Tasarım E-Ticaret üzerine yapıldığında normal bir Web tasarım çalışmasından çok daha fazla kapsamlı ve çeşitlilik taşıyan bir tasarım çalışmasıdır. Web tasarım e-ticaret adına yapıldığında başlı başına ayrı bir sanatsal bakış açısına bağlı özveri gerektiren bir alandır.

Web Site Tasarımı nın da kolay bir çalışma olduğu iddia edilemez. Web site tasarımının basit bir tasarım olduğunu söylemek kesinlikle imkânsız olsa da Web tasarım e-ticaret benzer bir çalışma gerektirse de en basit olarak arka planda sınıflandırma ve benzeri güçlükleri sebebi ile kurumsal bir bakış açısı ile uzman ellerde yapılmazsa iğreti edici olabilir.

Web E-Ticaret Sitesi Örnekleri

Web E-Ticaret Sitesi Örnekleri ni incelemek isterseniz aşağıda başarılı çalışmalar sıralanmıştır.

  • www.biokent.com
  • www.moderntarih.com
  • www.zeqmoda.com
  • www.adiyorem.com.tr
  • www.qazzaq.com.tr
  • www.alaskakurkevi.com
  • www.aydinbasim.com

Web Tasarım Hizmetleri

Web Tasarım Hizmetleri kapsamı çok geniş bir alandır, World Wide Web (Dünya Çapında Ağ) anlamına gelen Web tabanı yazılımlar artık birçok alanda karşımıza çıkmakta olsa da son dönemde en çok Web tasarım e-ticaret alanında kullanılmakta ve geliştirilmekte.

E-Ticaret Site Tasarımı için tasarımcı ile işletmeci olan sizlerin çok iyi bir iletişim kurması gerekmektedir. Çünkü başlangıçta yapılan hatalar tasarımda ya çok zor ya da ekstra ücretler karşılığı değiştirilebilmektedir. Doğru bir iletişim bu sorunu başlamadan ortadan kaldırır.

Kurumsal Web Tasarım

Kurumsal Web Tasarım çalışmaları yapabilmek adına kurumsal kültürü oturtmuş ve bu anlamda gelecek planları ola firmalar ile çalışmak en akılcı yol olur. Günümüzde son kullanıcının bile geliştirebileceği hale getirilen bu tip yazılımların uzman bir elden çıkıp çıkmadığı e-ticaret tüketicisi tarafından çok rahat bir şekilde anlaşılabilmektedir. Sırf bu neden ile Web tasarım e-ticaret üzerine yapılıyorsa uzman bir elden hem yazılımın hem de tasarımın çıkması ticaretiniz açısından oldukça önemlidir.

Ayrıca kurumsal Web tasarım e-ticaret adına çalışan büyük yazılım firmaları tarafından gerçekleştirildiğinde dahi kurulumdan sorumlu tasarımcının yüzeysel çabası yazılımın kalitesini aşağıya çekebilir. Tasarım ve yazılım ile ilgili en doğru seçimleri yapabilmek adına yazılımda demo incelemesi, tasarımda ise referans incelemesi çok önemlidir.

Tasarım yapmak yerine hazır seçenek tema giydirmek ise tamamen özensizlik olarak yorumlanabilir. Kurumsal e-ticaret yazılım firması olduğunu iddia eden bir firma hazır bir paket bir Web sitesi kiraladığını unutmadan en azından tasarımda müşterisine özgünlük sağlamalıdır. Unutmayalım ki başarı detaylarda gizlidir.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Steve Jobs tarihin gördüğü en farklı bakış açısına sahip zekâ, ‘Ürünleri odak gruplarına göre tasarlamak gerçekten zordur. Çoğu zaman insanlar, siz onlara gösterene kadar neye ihtiyaç duyduklarını bilmezler.’ demişti.

Siz onlara gösterene kadar ya da siz onlara ‘yol’ gösterene kadar.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER