Web Tasarım

Web Tasarım Fiyatları

22 Nisan 2015 09:15:32
0Yorum
2899Okunma

Ülkemizde her firmanın bir web sitesine sahip olması yasal zorunluluk haline getirilmiştir. İnternet üzerinden web tasarım fiyatları hakkında çok fazla araştırılma yapılıyor. Biz de bu içeriğimizde web tasarım fiyatları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Web siteniz sürekli güncellenen, üyelere sahip olan, farklı fonksiyonları olan bir web sitesi olabileceği gibi sadece tanıtım amaçlı tek sayfalıkta bir web sitesi olabilir. Ya da günümüzde herkesin yöneldiği e-ticaret sitelerinden biriside olabilir. Tabi ki web tasarım fiyatları bu özelliklere göre değişim gösterecektir. Şu an sektörde mobil uyumlu, içerik yönetim paneline sahip ve çağa uygun bir web sitesinin fiyatı ortalama 800-3000 TL arasında değişim gösterebilmektedir. Bu bahsettiğimiz fiyat hazır paketler için geçerlidir. Eğer kendinize ve ihtiyaçlarınıza uygun yönetim panelli bir web sitesi yaptırmak isterseniz bu fiyat çok daha fazla olacaktır.

Artık kişiler ve firmalar web tasarım yaptırmayı bir zorunluluk olarak değil bir kazanç kapısı olarak görüyorlar. Bu durum e-ticaret siteleri için zaten çok kazanç getiren bir durumdur ama kurumsal web siteleri de sahiplerine kazanç ve müşteri getirmektedir. Bu da arama motorlarında ilk sayfalarda çıkmanızla ilgili bir durumdur. Çünkü günümüzde insanlar tüm işlerini önce internet üzerinden araştırma yaparak halletmektedir. Bu yeni bir firmayla çalışmadan önce hakkındaki yorumlarını okumak ya da bir işi için firma arayışını bulunduğu bölgeye göre aramak olarak örneklendirilebilir. Halkımızın büyük bir bölümünde işinde iyi firmalar ve kişilerin arama motorlarında ön sıralarda geldiği düşüncesi vardır. Bu nedenle SEO çalışmasına önem vermeniz size çok daha fazla müşteri getirecektir.

SEO çalışmalarını nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız SEO Optimizasyon kategorisindeki içeriklerimizi inceleyebilirsiniz.

Web sitesinin fiyatını belirleyen unsurlardan birisi de yönetim panelinin size sunmuş olduğu kullanım kolaylığı ve müdahale edebilme yetkisidir. Bazı yönetim panelleri ile sadece haber ve yazı ekleyebiliyorken bazı panellerde tasarımsal kodlara bile müdahale edebilirsiniz. Web sitesinin fiyatını belirleyen en büyük unsur aslında yönetim panelinin kalitesi ve sunduğu özelliklerdir. Bu nedenle bir web sitesi sahibi olmadan önce mutlaka çalışmayı düşündüğünüz firmaların demo yönetim panellerini kullanmalısınız. Böylece hangi paketi alacağınıza çok daha kolay karar verebilirsiniz.

Son olarak değinmek istediğimiz bir nokta ise web tasarım işini yapan çokça kişi bulunmaktadır. Ancak bu tarz kişilere güvenmek yerine profesyonellerle çalışmak sizin için çok daha iyi olacaktır. Aynı zamanda web siteniz güven altında yayında kalacaktır. Çalışacağınız kişi ya da firmayı iyi seçmeye dikkat edin.

KMK web tasarım fiyat listesi: https://www.kmk.net.tr/web-tasarim

Bu içerik 27.09.2017 tarihinde güncellenmiştir.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER