Web Yazılım Nedir?

Herhangi bir web sunucusu web server üzerinde çalışan yazılımların tümüne “Web Yazılımı” diyebiliriz.

Bu yazılımlar kısmen ya da tamamen web teknolojilerini kullanırlar. Bu sayede web yazılımları Internet Explorer, Mozilla Firefox, Netscape gibi bütün web tarayıcıları ile sorunsuz kullanılabilirler. Internet bağlantısı olan her hangi bir bilgisayar ile kullanılabilen, çok kullanıcılı, çok şubeli çözümleri, yerel bilgisayar sistemi server, terminal vb yatırımlarını en az seviyede tutabileceğimiz hayalleri zorlayabilecek ekonomik çözümler sunarlar.

Web yazılımları bilinenin aksine sadece internet üzerinde değil ihtiyaca ve talebe göre kapalı sistem networkler için de hazırlanabilir. Bir web yazılımı kapalı bir sistemde internete bağlı olsun ya da olmasın intranet dediğimiz ofis içi network te de çalışabilir ve kullanılabilirler. Local networkte kullanılabildiği gibi istenirse bu yazılımın internete açılarak dışardan internete bağlı herhangi bir bilgisayardan da çalıştırılabilmesi sağlanabilir bu da bir web yazılımının en büyük avantajlarından sadece birisidir.

Tüm Dünya’da ve ülkemizde tüm ticari programlar, iş uygulamaları web tabanlı yazılımlara geçiş yapmaya başlamıştır. KMK Bilgi Teknolojileri A.Ş. Ticari uygulamalarda, iş yazılımlarını web yazılımı ile geliştirmektedir.

KMK Bilişim Teknolojilerine ait iş yazılımlarını şimdi ücretsiz test edebilirsiniz.

Bu içerik 20.06.2017 Tarihinde güncellenmiştir.

ABONE OL!

Yazılarımız haftalık olarak e-posta adresine gelsin!

E-Bülten Listemize Kayıt Olun »

Yorum Alanı

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*