E-Ticaret

Yapay Zeka E-Ticaret Programı

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

25 Şubat 2019 10:39:45
0Yorum
482Okunma

Yapay Zeka E-Ticaret Programı fikir olarak şekillenmeye başladığı andan itibaren ticaretin tarihsel sürecinin tamamen değişebileceği düşünülebilir. Yapay Zeka E-Ticaret Programı dediğimiz aslında artık insanların ihtiyaçlarını öngören ve ona uygun şartlarda ürünleri sunan sistemler olarak yorumlanabilir.

Yapay Zeka E-Ticaret Yazılımı nı örneklendirmemiz gerekir ise, iki defa sepete eklediğiniz ama karasız kalıp almadığınız bir ürünü, yapay zeka e-ticaret programı stok yönetimi ve muhasebe programı ile entegre olarak hareket ederek size toplam kullanıcı verilerinizden hareketle ürünü daha uygun bir fiyat ile temin edebileceği zaman sizinle iletişime geçebilecek olunması durumudur.

E-Ticaret Yapay Zeka

E-Ticaret Yapay Zeka nın kullanım alanının aslında en elverişli olduğu yerlerden birisi. Yapay zeka ve e-ticaret in aslında ilk emekleme zamanları olmasına karşın ilginin yoğunluğu, ilerleyen süreçte bu iki konunun dünyanın gündemini oldukça fazla etkileyeceği bir gerçek.

E-Ticarette Yapay Zeka

E-Ticarette Yapay Zeka kullanımı oldukça elverişli, aslında en kolay veri toplanan ve kullanılabilecek alan. Muhasebe, Stok, Crm, Bayi ve e-ticaret kullanıcı/tüketici verilerinin bir alanda toplanıp bunun üzerinden yapay zeka e-ticaret programı ile çözümlemeler yapılması hepimiz adına çok önemli bir gelişmedir. Daha ileri gidelim daha önceden aldığınız bir ürünün servis bilgilerinden hareket ile yeni ürün ihtiyacınızın tarihi belirlenebilir ve kullanım alışkanlık verilerinize uygun yeni ürün teklifi gönderilebilir. E-Ticaret gelecekte nasıl şekillenecek diye düşünürken aklıma geldi, AVM lerin mimarisinden tutun mağazaların içerisindeki müzik, ışık tercihlerine, ürünlerin fiyatlandırılmasından ürün düzenine kadar sistem tamamen sizi tüketim yapmaya yönlendirecek şekilde belirlenmiştir. Bunun e-ticaret özelinde uygulanması da algı ölçümlerinin yapılması ve veri toplanması ile mümkündür.

KMK A.Ş. E-Ticaret Yapay Zeka

KMK A.Ş. E-Ticaret Yapay Zeka üzerine çalışmalarını yoğunlaştırdı, ekibini dengeli büyüme politikaları çerçevesinde ASP.NET teknolojileri (Web Forms, MVC 4+,Webservis) ve C# programlama dillerinde tecrübeli, ilişkisel veri tabanı konusunda bilgi sahibi ve MSSQL Server deneyimi olan, CSS3 ve HTML5 konusunda kendini geliştirmiş, Angularjs, JavaScript, JQUERY, AJAX, Rest, JSON, XML web teknolojilerinden bir kaçına veya tümüne hakim arkadaşlar ile ekibini genişletmeyi ve anlık uyum ile çalışan komplike bir yapay zeka e-ticaret programı geliştirmeyi hızlandırma arzusundadır.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Ex Machina (2014) filminden bir replik,"Bilinçli bir makine yarattıysan, ona insanoğlu nun tarihi denmez, tanrıların tarihi denir."

Yapay zeka çalışmalarını duymaya, görmeye başladık ve tekrar hayal gücümüz, kaygılarımız, korkularımız devreye girdi. İnsanoğlunun bilinmeyenleri ve öngörülemezliği dikkate alınırsa, benzeri yada üstün bir makine üretimi yakın gelecekte çok olası gözükmemekte.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER