E-Ticaret

Alışverişsiz ödeme sistemi

23 Ocak 2018 16:40:13
0Yorum
2231Okunma

İnternet ve mobil cihazlar gün geçtikçe hayatımızın daha büyük bir parçası haline geliyor. Bu gelişme ile birlikte ihtiyacımız olan tüm işlemler için yeni teknolojiler geliştirilerek zaman ve paradan tasarruf ediliyor. Hayatı kolaylaştıran teknolojilerden birisi ise e-tahsilat, alışverişsiz ödeme olarak karşımıza çıkıyor.


Yeni Nesil Ödeme Sistemi E-Tahsilat

Alışverişsiz ödeme sistemi, internet üzerinden kredi kartı ile ödeme alma işlemini gerçekleştirmeyi sağlamaktadır. E-ticarette bir ürün aldığımız zaman kredi kartıyla ödeme yaparız. E-tahsilat sistemi de bu mantıkla çalışmaktadır. Ancak müşterinin ya da borçlunun herhangi bir ürün satın almasına gerek yoktur. Yapmak istediği ödeme miktarını ve kart bilgilerini girdikten sonra tutar ödeme yapan kişinin hesabından çekilmektedir.

Online ödeme sistemleri, kredi kartı ile ödeme almak için çoğu firma tarafından tercih edilmektedir. Kredi kartı tahsilat işleminde kullanılabildiği gibi banka kartı da internetten ödeme almak için kullanılabilmektedir. Son zamanlarda oldukça popüler olan e-tahsilat sistemi e-ticaret firmaları tarafından sıkça kullanılmaktadır. Alışverişsiz tahsilat modülü e-ticaret paketlerinde mutlaka istenen özelliklerden birisi haline geldi. Online tahsilat kullanıcılarına çok büyük kolaylık sağladığı için hem alıcı hem ödeyen kişi tarafından memnuniyetle kullanılıyor. Son zamanlarda kullanıcıların arama motorlarında online ödeme sistemi nasıl kurulur, e-tahsilat nedir, online tahsilat sistemi nedir vb. soruları aratmasının başlıca nedeni de tam olarak budur. İki taraf için kolaylık sağlayan ve zaman kazandıran elektronik ödeme sistemi yakın zamanda daha da yaygınlaşıp firmaların üzerindeki yükü hafifletecek gibi görünüyor.

Elektronik tahsilat işleminden sonra tutar alıcının hesabına aktarılmış olacaktır ve Havale/EFT masrafları olmadan para transferi gerçekleşmiş olacaktır.

Eğer siz de elektronik ödeme sistemi kullanmayı düşünüyorsanız güvenli bir altyapı seçmeye dikkat etmelisiniz. Kredi veya banka kartı ile ödeme yapan kişilerin güvenliğini sağlamalısınız. Sistem kurulurken yapılacak en ufak bir güvenlik açığı bile ciddi problemlere yol açabilir. Bu nedenle e-tahsilat sistemini kurarken güvenilir ve sistemi kullanan başka müşterilere sahip firmalar ile çalışmanızı öneririz.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER