E-Ticaret

Yurtdışına Kargo

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

12 Ekim 2019 13:02:49
0Yorum
220Okunma

Yurtdışına Kargo göndermek geçmişe oranla günümüzde oldukça kolay. Yetkili kargo firmalarına bir kereye mahsus vereceğiniz resmi şirket evraklarınızın kopyaları ile ayrıca gümrük müşavirliği maharetine ihtiyaç duymadan yurtdışına kargo göndermeniz mümkün.

Yurtdışı Kargo Takip artık düşünüldüğünden de kolay tüm süreci gümrük işlemleri dahil yetkili kargo firmanız yönetmesi sebebi ile kargo firması üzerinden takibi oldukça rahat yapılabilir. Yurtdışına kargo gönderilerinde genel kanının aksine kargo firması ile gönderildiği için gümrüksüz bir gönderi gibi algılanmakta. Gümrük çift anlamlı kullanılan bir kelimedir. Birincisi ürün üzerinden alınan vergidir. İkincisi gümrük incelemesi anlamına gelen ürünün yasa dışı olup olmadığının kontrolüdür. Yurtdışına kargo gönderiminde her ikisi de söz konusudur. Ancak kargo firması gönderi maliyetlerinin içerisine gümrük maliyetlerini yansıttığı için gümrüksüz gibi bir algı oluşmakta. Gümrüksüz yurtdışına ürün gönderemezsiniz.

ETGB Elektronik Ticaret Gümrük Beyanı

ETGB Elektronik Ticaret Gümrük Beyanıvar olan yetkili hızlı kargo firmaları yurtdışına mikro ihracat kapsamında ürünlerinizi gönderebilir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından son dönem özellikle dijitalleşmeye yapılan yatırımlarla beraber gümrük müşavirliği ve komisyonculuğu gibi sektörler sadece danışmanlık alanında hizmet vermeye başlayacak gibi gözükmekte. İhracat ile ilgili takip ekranı oluşturulmuş ancak e-devlet platformuna entegre edilmemiş durumda. Bu ve benzeri çalışmaların entegrasyonuyla beraber yurtdışına kargo işlemleri sadece ekran başından yürütülebilir bir hal alacak gibi gözükmekte.

En Ucuz Yurtdışı Kargo Fiyatları

En Ucuz Yurtdışı Kargo Fiyatları göreceli olarak firmalar bazında değişmektedir. Ürünü göndereceğiniz ülke, gönderinin hızı ve gönderilen ürünün içeriği bütün bunları etkiler nitelikte olduğu için bu çeşit bir çalışmadan önce pazar ayrıca lojistik araştırması yapmakta ciddi fayda vardır.

Yurtdışına Kargo Göndermenin En Ucuz Yolukonusunda inceleme yapıyor iseniz kargo firmalarından yazılı fiyat listesi ve hizmet kapsamı ile ilgili gerekli resmi doküman temin ediniz. Sonrasında eğer gönderi problemleri yaşarsanız bu evrakları esas alarak hukuken hakkınızı savunabilirsiniz.

Mikro İhracat

Mikro İhracat7.500 Euro 150 Kg sınırları içerisinde yapılan ihracat gönderileridir. İşlemleri sadece Elektronik Ticaret Gümrük Beyanı (ETGB) üzerinden operatör sıfatıyla ülkelerin mikro ihracat şartları konusunda yetkili hızlı yurtdışına kargo firmaları (PTT, DHL, UPS, TNTv.b.) tarafından, Yük Teslim Talimat Formu (Konşimento) ile gerçekleştirilmektedir. Kargo firmaları üzerinden yönetilen bu süreç sonrası deniz, hava ya da kara taşımacılığı için hazırlanan Yük Teslim Talimat Formu (Konşimento) 7.500 Euro, 150 Kg mikro ihracat sınırları içerisinde yer almaktaysamuhasebeniz tarafından teşvik kapsamında konşimento ve fatura ile KDV iadesi alarak iç piyasaya oran ile %18 daha kârlı bir e-ticaretgerçekleştirilebilirsiniz.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

E-ticaret devi Ebay’ın kurucusu Pierre Omidyar önümüzdeki 5 yıl boyunca gazeteciliği desteklemek, sahte haberlerle mücadele etmek için 100 milyon dolar ayırma sözü verdi.Organizasyon çerçevesinde ilk olarak ‘Panama Belgeleri’ni yayınlayan Uluslararası Araştırmacı Gazeteciler Konsorsiyumu’na araştırmacı gazeteciliği geliştirmesi için üç yıl boyunca 4,5 milyon dolar verilecek.

Omidyar Network yöneticilerinden MattBannick, “Dünya genelinde açık topluma zarar veren otoriter siyaset diriliyor. Hükümet tepkisizliği ve kuruluşlardaki artan güvensizlik özellikle medyada güvene zarar veriyor. Artan bir oranda yanlış bilgi yayılışı var” dedi.

Dünyanın en büyük e-ticaret firmalarından Ebay.com un kurucusu Pierre Omidyar’ın güzel bir sözü, “Zenginlik yarattığınız zaman, bir iş hakkında düşündüğünüz gibi hayırseverlik düşünün.”

Yurtdışına kargo konusunda her konuda olduğu gibi yanlış bilgi dağılımı söz konusu olduğu için bu konu ile ilgili bilgi edinmek için araştırma yaparken nedensellik üzerinden hareket ederseniz gerçek bilgiye birden fazla teyit ile ancak ulaşabilirsiniz.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

E-İhracat Paketlerini İncele

DİĞER İÇERİKLER