E-Ticaret

Yurtiçi Kargo Anlaşma Nasıl Yapılır?

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

05 Aralık 2019 09:04:47
0Yorum
249Okunma

Yurtiçi Kargo Anlaşma Nasıl Yapılır sorusu neden ise genelde e-ticaret yazılım firmaları tarafından yanıtlanmaya çalışılmakta. Yurtiçi Kargo Anlaşma Nasıl Yapılır derseniz göndereceğiniz ürün ve çalışacağınız bölge itibarıyla en etkin kargo firmasıyla belirli gün aralıkları üzerinden fiyat indirimi ile antlaşma yapılabilir.

Kargo Anlaşması e-ticaret yazılım firmasından paket program ile alındığında çok daha uygun fiyatlar alınabiliyor algısı tamamen yanlıştır. Kargo firmaları ile birebirde yapacağınız anlaşmalar ile alacağınız fiyatlar paket program ile verilen fiyatlar ile hemen hemen aynıdır. Bu nedenle Yurtiçi Kargo Anlaşma Nasıl Yapılır derseniz yanıtım kargo firmaları ile olacaktır. Kargo firmaları ile yapacağınız anlaşmalarda genel fiyat tarifeleri dışında gelecekte öngördüğünüz işlem hacminin büyümesine istinaden yapılabilecek indirimler üzerine de ucu açık bir görüşme yapmanızda fayda vardır.

E-Ticaret Firmaları Kargo Anlaşması

E-Ticaret Firmaları Kargo Anlaşması yaparken aslında şunun kesinlikle bilincinde olmalıdır, aslında şartları belirleyen müşterilerdir. Gerekli itiraz ve şikâyet haklarının bilincinde olarak sonuna kadar ilgili konularda olumlu olumsuz süreçleri hukuken takip ettiğinizde firmalarda bu noktada kendini geliştirmekte. Müşteri davranışları şirket profillerini şekillendirir ancak konfeksiyon atölyesi zihniyeti ile işletmenize üst düzey bilişsel başarı hedeflemek affedin ama ahmaklıktır. Yoğun ve fiziksel şartlarda çalışan kargo firmalarında yöneticilik yetkinlik gerektirir ki eğer ustalıkla bu süreci yönetemezseniz sonuçları fiyasko olur.

E-Ticaret Kargo Maliyeti

E-Ticaret Kargo Maliyeti aslında e-ticaret girişimcisinin en büyük masraf kalemidir. Bu noktada yurtiçi kargo gönderimlerinde gelirlerinin %35’ni e-ticaret den elde eden kargo firmaları oldukça uygun fiyatları sunabilmekte. Bahsettiğimiz müşteri davranışlarının şekillendirdiği bir süreç geçmişte kargo firmalarında yaşanmış ve günümüze başarılı kargo firmalarının uygun fiyatlarla ulaşması sağlanmıştır.

E-İhracat Kargo Maliyeti içinde aynı şeyleri söylemek mümkün şu anda en ufak gönderinin gümrük masrafları dahil 20 Doların altında olmadığı yurtdışı kargoda ilerleyen süreçte müşteri şekillendirmeleri ile fiyatların küreselleşmenin de etkileri ile azalması mümkün.

E-Ticaret Kargo İlişkisi

E-Ticaret Kargo İlişkisi aslında etkileşimli ve birbirlerini tetikleyici bir düz orantı ile ilerlemekte. Yurtiçi Kargo Anlaşma Nasıl Yapılır sorusunun aslında çıkış noktası bile e-ticaret girişimi düşüncesidir. Şöyle de düşünebilirsiniz aslında kargo firmalarının etkinleşmesi e-ihracat iş fikrini tetiklemiş olabilir. Geçmişte gözünüze oldukça karmaşık gözüken ihracat fikrini dahi kargo firmaları oldukça sade bir hale indirgemiştir. Zaman kargo firmaları ve e-ticarete yön vereceğe benzer.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Maalesef geçmişte güvenilir bir şekilde e-ticaret yaptığım ve çok sayıda ürün aldığım bir firma sözde Muhteşem Cuma (Black Friday) etkinliğinin yoğunluğundan kendi mağazasına bağlı kargo firmasından aldığım ürünü sözde yoğunluk nedeni ile 10 günü aşkındır ulaştıramamakta. Eğer böyle bir operasyonu yönetemeyecekseniz ya da yoğunluğu öngöremeyecekseniz bu tür bir faaliyete girişmeyin. Maddi kazanım adına itibar ve güven kaybedersiniz.

Yurtiçi Kargo Anlaşma Nasıl Yapılır konusunda yapacağınız anlaşmada ürünün sağlıklı ve hızlı bir şekilde müşterinize ulaşması oldukça önem taşımakta çünkü artık bir şikayetçi müşteri milyonları etkileyebilmekte. Kargo firmasından kaynaklı müşterinize mahcup olmayın. Eğer mahcup olabilirseniz çünkü artık ticaret dolayısı ile e-ticaret utanma duygusunu kaybetmişlerin elinde.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

E-Ticaret Paketlerini İncele

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER